banner731

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Suruç'ta Yaşanan Olaylara Dair Açıklama 'PKK'lılar Tarafından Yapıldı'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı bir iftar programının ardından yapmış olduğu konuşmasında, Suruç'ta yaşanan kavga olayına dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarını haberimizde siz okuyucularımıza aktarıyoruz.

POLİTİKA 14.06.2018, 22:54
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Suruç'ta Yaşanan Olaylara Dair Açıklama 'PKK'lılar Tarafından Yapıldı'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli İrade Platformu Tarafından Yenikapı'da organize edilen Sivil Toplum Kuruluşları (STK) İftarına katıldı. Burada bir konuşma gerçekleştiren CUmhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa'nın Suruç İlçesinde yaşanan kavga olayına değindi ve konuya dair önemli açıklamalarda bulundu. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN SURUÇ AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuya dair yapmış olduğu açıklamasında, hayatını kaybedenlerin PKK'lılar tarafından öldürüldüğünü ifade ederek yaşanan kavgaya dair bilgiler verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında ayrıca Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız ve yakınlarına yönelik saldırıyı şiddetle kınadığını ifade ederek şu açıklamalarda bulundu. 

"Milletvekilimizin aynı zamanda adayımızın ağabeyi bu saldırıda PKK'lılar tarafından öldürüldü. Birçok kardeşi de yaralı vaziyette, ağır olanlar var hastanede. Onlara da Rabbim'den şifalar diliyorum. Şanlıurfa milletvekilimiz İbrahim Halil Yıldız'ın bu seçim çalışmasını hazmedemeyen, bunu kabullenemeyenler dün ne ise bugün de aynıdır. Olayda milletvekilimizin kardeşinin yanında karşı taraftan da iki kişi öldü. 9 yaralı var. Milletvekilimizin hayatını kaybeden kardeşine Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, sabır diliyorum. Yaralılara acil şifalar niyaz ediyorum.''

'BU HAZIMSIZLIK BUNLARI İYİCE ÇILGINLAŞTIRIYOR'

Yaşanan olayların teröre yönelik atılan adımların hazmedilememesi karşılığında atıldığını ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan terörün Kürt halkı ile beraber bitirileceğini vurguladı. 

''Bu olay, PKK ve HDP'nin Kürtlerin kanından beslenerek büyüme stratejilerini hala terk edemediklerinin en bariz örneğidir. Bizim Kürt kardeşlerimizle sorunumuz yok, bizim PKK ile sorunumuz var. Kürt kardeşlerimizin de bu oyunu bozacaklarına inanıyorum. Şu anda bir yola girmiş vaziyetteyiz, bu hazımsızlık bunları iyice çılgınlaştırıyor. Artık önümüzdeki durumu görüyorlar. Güneydoğuda, doğudaki gelişmeleri görüyorlar. Tabii bunu şimdi hazmedemiyorlar."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)