Cumhurbaşkanı Erdoğan: Güçlü Hükümet Güçlü Türkiye Sözü Veriyoruz

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan; Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri için oy vermeye başlayan gurbetçilere bir mektup gönderdi. İşte detaylar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Güçlü Hükümet Güçlü Türkiye Sözü Veriyoruz

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından;

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri için oy vermeye başlayan gurbetçilere bir mektup gönderildiği ifade edilirken birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Habertürk Gazete'sinin haberine göre mektubun özeti içerisinde ise;

"Farklı ülkelerde ve kültürlerde kendinize ve ailenize yeni hayatlar kurdunuz. Milletimizin en iyi şekilde temsil ederek, sosyal hayatta, siyasi alanda ve ekonomide var olma başarısını gösterdiniz.

Bulunduğunuz yerlerdeki toplumumuzun geleceğini teminat altına alan kurumları oluşturmak için fedakarca çalıştınız.

Ülkemizin ve milletimizin zor zamanlarında tasarruflarınız ve yatırımlarınızla Türkiye'nin kalkınmasına, gelişmesine katkıda bulundunuz.

Bugün 4'üncü nesle ulaşan Türk diasporasının, dünyanın önde gelen ülkelerinin arasına giren Türkiye'mize verdiği destek için şükranlarımı sunuyorum.

Türkiye'nin demokrasi ve kalkınma yolunda kat ettiği mesafeyi en iyi sizler görüyorsunuz. Türkiye'de yaşayan vatandaşlarımıza hizmet üretirken, milletimizin asli unsuru olan siz Türk diasporasının devletimizin sunduğu hizmetlerden hakkı olan payı alması için de çalıştık. Bu çerçevede, yurtdışındaki vatandaşlarımıza sunduğumuz kamu hizmetlerini iyileştirdik.

Başkonsolosluklarımızı, sizlere gerçek anlamda hizmet veren irtibat noktaları haline getirdik. Çocuklarımızın anadilini, dinini, kültürünü öğrenmesi için binlerce öğretmen ve din görevlisini yurtdışında görevlendirdik.

Gençlerimizin eğitimi için burslar tahsis ettik, Türk üniversitelerinde ücretsiz eğitim alabilmelerini sağladık.

Sizlerin desteğiyle kabul edilen 16 Nisan 2017 halkoylaması sonucu ülkemiz, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçmeye karar vermiştir.

Yeni sistem, 24 Haziran seçimlerinin ardından uygulamaya geçecektir. Ülkemizin geleceği için tarihi öneme sahip bu seçimlerde sizlerin desteğiyle yeni bir başlangıcın adımını atacağız.

Yurtiçinde ve dışında yaşayan kardeşlerimize, geçtiğimiz 16 yıldaki hizmetlerimize ilave olarak güçlü Meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye sözü veriyoruz.

Sizleri, "Vakit birlik vakti" ve "Vakit Türkiye vakti" çağrımıza destek olmaya davet ediyoruz." ifadeleri yer aldı.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE