Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Açıklaması Sonrası, İYİ Parti'den YSK'ya Flaş Çağrı

İYİ Parti Seçim İşleri, Hukuk ve İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları sonrasında YSK'ya çağrı geldi..

POLİTİKA 04.05.2019, 21:57
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Açıklaması Sonrası, İYİ Parti'den YSK'ya Flaş Çağrı

Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) çağrıda bulunan Seymen kişisel sosyal medya hesabı aracılığıyla açıklamada bulundu.

Seymen açıklamasında ise;

"31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilen Mahalli İdareler Seçimlerinin siyasal tarihimizde kara bir leke olarak geçmemesi için Yüksek Seçim Kurulu başkanı ve kıymetli üyelerine çağrımızdır!

Süresi içerisinde iktidar partisi tarafından bugün iddia edilen hususlar ile ilgili itiraz yapılmadığından, süresinden sonra yapılan itirazlar neticesinde seçimin tekrar edilmesi hukuken mümkün değildir” dedi.

"İktidar partisi İstanbul’da kazanmış olan belediye başkanını şaibeli ilan etmek ve sahada kaybettiği seçimi masa başında kazanmak maksadıyla beyhude bir çaba içerisindedir.

Hiçbir irade halk iradesinden üstün değildir. AK Parti Genel Başkanı kendisini bugünlere getiren millet iradesine saygı göstermeli, bağımsız ve tarafsız olması gereken yargı erkine talimat vermekten vazgeçmelidir.

YSK başkanı ve üyeleri bugün tarihi bir görev ifa etmektedirler. Kendilerine yapılan baskıya rağmen ‘Ankara'da hakimler var.’ cümlesindeki ‘hakimler’ sıfatına haiz olabilmeleri için bir an evvel karar vermeleri, bizim ve aziz milletimizin beklentisidir.

Hatırlatmak isteriz ki; ‘İktidarlar gelip geçicidir ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır!" dedi.

Yorumlar (0)