Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstanbul İçin En Büyük Tehlike Deprem İse En Büyük Siyasi Tehdit De CHP'dir

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin İstanbul Belediye başkan adaylarının tanıtım töreninde açıklamalarda bulundu ve 39 ilçe belediye başkan adayını hakkında detayları paylaşıyor...

POLİTİKA 29.12.2018, 16:07 Kerim Solak
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstanbul İçin En Büyük Tehlike Deprem İse En Büyük Siyasi Tehdit De CHP'dir

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin İstanbul Belediye başkan adaylarını birazdan açıklayacak.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve 39 ilçe belediye başkan adayını açıklıyor.

Sinan Erdem Spor Salonu'ndaki tanıtım toplantısında konuşan Erdoğan şu ifadeleri kullandı: 

— "Şimdi İstanbul yeni bir yol ayrımında. Yeni bir tercih aşamasında. İnşallah İstanbul, 31 Mart 2019 akşamı, sakinlerinin her yerde güldüğü, huzur ve mutluluk içinde yaşadığı bir şehir olarak geleceğe taşıyacak belediye başkanlarını seçecek"

— "AK Parti olarak hem Büyükşehir'de, hem de ilçelerde tüm benliğini İstanbul'a adamış adaylarla milletimizin karşısına çıkacağız."

— "İstanbul büyükşehir ve ilçe adaylarımız, AK Parti'nin her ferdi gibi hizmet siyasetiyle gece gündüz hemşehrilerimizin hizmetinde olacaktır"

'İSTANBUL İÇİN EN BÜYÜK TEHLİKE DEPREM İSE EN BÜYÜK SİYASİ TEHDİT DE CHP'DİR'

— "İstanbul güzel olduğu kadar, nazlı bir şehirdir. Asla ihmale gelmez. Mesela şehircilik ihmale gelmez. Mesela hizmette ihmale gelmez. Sokaları çöpten gelmez, Haliç'i kokudan geçilmez. Biz İstanbul'a hep layık olduğu şekilde muamele etme çabasında olduk. 1994'te aldığımızda karşımızda öyle sahipsiz bırakılmış bir şehir vardı ki, yüreğimiz cız etti. Bu süreçte gördük ki, İstanbul için en büyük doğal tehdit depremse, en büyük siyasi tehdit de CHP zihniyetidir"

— "CHP zihniyeti ne zaman bu şehrin başına musallat olmuşsa, İstanbul acı çekmiş, kıvranmıştır. İdeolojik olarak bu partiye oy verenler dışında, CHP'nin İstanbul'a hizmet sunabileceğine inanmadığı için o zihniyeti bu şehre yaklaştırmadı"

— "CHP zihniyetinin 1994'ün bir adım ötesine geçemediğini görüyoruz. Ne İstanbul umurlarında, ne Türkiye umurlarında, ne de dünyada ne olup bittiği umurlarında. Varsa yoksa kendi partilerindeki koltuk mücadelesi. CHP bunlardan ibaret bir partidir"

Ayrıntılar geliyor.

Yorumlar (0)