Cumhurbaşkanı Erdoğan: Seçimden Sonra İlk İşim OHAL'i Kaldırmak Olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçim çalışmaları kapsamında yapmış olduğu konuşmasında OHAL'e yönelik açıklamalarda bulundu. Muhalefet tarafından dile getirilen OHAL eleştirilerine yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçilmesi halinde OHAL'i kaldıracağını söyledi.

POLİTİKA 14.06.2018, 00:49
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Seçimden Sonra İlk İşim OHAL'i Kaldırmak Olacak

24 Haziran seçimlerine yönelik çalışmalar kapsamında 24 TV kanalında 'Cumhurbaşkanı özel Yayınına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan burada seçim sürecini değerlendirdi. 

Cumhurbaşkanlığı seçim çalışmalarına yönelik açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, OHAL konusuna dair önemli açıklamalarda bulundu. 

'İLK İŞİM OHAL'İ KALDIRMAK OLACAK'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı televizyon programı kapsamında muhalefet partileri ve diğer cumhurbaşkanı adayları tarafından eleştirilen OHAL sürecine dair görüşlerini aktardı. OHAL'in herhangi bir kısıtlamaya neden olmadığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan devam eden Olağanüstü Hal sürecinin teröre yönelik olduğunu vurguladı. 

"24 Haziran'dan sonra bu göreve devamım halinde ilk işimiz inşallah OHAL'i kaldırmak olacaktır.. OHAL'in kampanyalara yansıyan en ufak yanı yok ki. Bir tane örnek versinler, OHAL nerede hangi kampanyayı engelledi? Bir defa bu OHAL, bizim göreve geldiğimiz zamandaki OHAL değil. Bu OHAL, tam aksine şu andaki terör tehdidi altındaki bölgeleri, bu tehditten kurtarmaya yönelik bir güvenlik tedbiridir."

'SEÇİMDEN SONRA BATIYA NET TAVIR KOYACAĞIZ'

Cumhurbaşkanı Erdoğan terör konusuna dair açıklamalarında FETÖ konusuna değindi ve bu konuda Almanya'ya uyarılarda bulundu. Almanya'da FETÖ'cülerin rahat hareket edebildiklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullandı. 

"24 Haziran'dan sonra özellikle batının güçlü ülkelerine gerekli olan tavırları, tedbirleri biz de koyacağız. Birinci derecede Almanya ile bunları konuşacağız. Bu gidiş, gidiş değil. Şu anda Almanya, tamamen FETÖ teröristleri ile tıklım tıklım dolu. Hepsi orada cirit atıyor ve bunlar marka isimler. Amerika, Hollanda, Belçika öyle."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)