Cumhurbaşkanı Erdoğan: Siyasette Hiçbir Başarısı Olmayanlara Ülkenin Yönetimini Asla Veremeyiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik çalışmaları kapsamında katıldığı bir etkinlikte önemli açıklamalarda bulundu. Terör ve ekonomi konularına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim sonuçlarına dair de dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

POLİTİKA 31.05.2018, 21:45
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Siyasette Hiçbir Başarısı Olmayanlara Ülkenin Yönetimini Asla Veremeyiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya'da TESK Esnaf İftarına katıldı. Burada bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan merak edilen konular hakkında açıklamalarda bulundu. 

Seçim gündemini değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında ayrıca terör ve ekonomi konularını değerlendirerek, Türkiye'nin çok güçlü olduğu vurgusu yaptı. 

'SİYASETİN ÇIRAKLARINA TÜRKİYE EMANET EDİLMEZ'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasının başında seçim sonuçlarına dair görüşlerini aktardı. Muhalefete bazı eleştirilerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan konuya dair şu ifadeleri kullandı. "Siyasetin çıraklarına Türkiye emanet edilmez. Siyasette hiçbir başarısı, hiçbir tecrübesi olmayanlara ülkenin yönetimini asla veremeyiz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında AK Parti dönemlerinde, Türkiye'nin ekonomide 3,5 kat büyüdüğünü, kişi başına düşen milli gelirin 3 bin 500'den yaklaşık 11 bin dolara yükseldiğini hatırlattı. Türkiye'nin IMF borcunu kapattığını ve borç verecek seviyeye geldiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şu ifadeleri kullandı. 

"IMF kapılarında birkaç milyar dolar için yalvaran bir ülkeden insani adımlarda dünya birincisi bir Türkiye'ye kavuştuk. Hatırlayın 23,5 milyar dolar IMF'ye borcumuz vardı, bunu ödedik, en son 2013, sıfırladık. Bizim şimdi IMF'ye borcumuz yok. Tam aksine onlar bizden borç istedi. Biz de arkadaşlara 'Verin.' dedik. Ne istiyorlardı? 5 milyar avro. Baktılar ki bu çılgın Türkler bize borç verecek, vazgeçtiler."

SAVUNMA SANAYİ KONUSU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Savunma Sanayine yönelik açıklamalarında Türkiye’nin milli silahlarına vurgu yaptı. Silah almak için ABD'nin kapısını çalındığını anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan artık bu silahları kendimiz üretiyoruz, dedi. 

"Savunma sanayinde yüzde 20'ler düzeyindeki yerli üretim oranını yüzde 65'e çıkardık. Kendi güvenlik güçlerimizle birlikte dünyanın farklı ülkelerinde artık bizim ürettiğimiz silahlar, arazi araçları, hücumbotlar, korvetler kullanılıyor. Hamdolsun artık biz insansız hava araçlarımızı üretiyoruz, artık biz silahlı insansız hava araçlarımızı da üretiyoruz. Eskiden Amerika'nın kapısına gidiyorduk, maalesef 'Bugün git yarın gel'. Sonunda 'Kongreden izin çıkmadı.' diyorlardı. İsrail'den aldık 10 tane, onun da birkaç tanesi arızalandı, ondan sonra tamiratı için akla karayı seçtirdiler bize. Fakat şimdi artık biz kendi SİHA'larımızı, İHA'larımızı yapar hale gelince elhamdülillah artık böyle bir derdimiz yok."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)