Cumhurbaşkanı Erdoğan: Teröre Bulaşanlar Sandıktan Çıkarsa Kayyum Atarız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mart ayında gerçekleştirilen yerel seçimler konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Bu konuda teröre bulaşanlara dair dikkat çeken ifadeler kullanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarını haberimizde aktarıyoruz.

POLİTİKA 07.10.2018, 19:02
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Teröre Bulaşanlar Sandıktan Çıkarsa Kayyum Atarız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kızılcahamam'da düzenlenen bazı açılış etkinliklerine katıldı. Burada bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerel seçimlere dair çok önemli açıklamalarda bulundu. 

Bu konuda mahalli seçimler ile ilgili olarak bazı uyarılarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, teröre bulaşmış olan seçilmeleri halinde kayyum atanacağını ifade etti. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN ÇOK ÖNEMLİ SEÇİM AÇIKLAMASI

Kızılcahamam’da toplu açılış töreni kapsamında yapmış olduğu konuşmasında Mart ayında gerçekleştirilecek olan yerel seçimler hakkında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan ''Şunu da açık söylüyorum. Şimdi mart seçimleri geliyor. Bu seçimlerde de bu tür teröre bulaşmış olanlar sandıktan çıkacak olurlarsa öyle bekleyelim, şu olsun bu olsun yok... Anında gereğini yapıp kayyum tayinleriyle yolumuza devam edeceğiz. Beklemek yok. ''dedi. 

TÜRKİYE EGE VE AKDENİZ'DEN ASLA VAZGEÇMEYECEKTİR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında ayrıca terör konusuna değindi. BU konuda gerçekleştirilen operasyonlar hakkında bilgiler veren Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında Ege ve Akdeniz ile ilgili de dikkat çeken bir değerlendirmede bulundu. 

“Terör sorununu Türkiye’nin gündeminden tamamen çıkarmakta kararlıyız. Afrin’de 4584 teröristi etkisiz hale getirdik. Açık ve net söylüyorum; biz kuklaları da kuklacıları da çok iyi biliyoruz. Kuşatma girişimlerine asla boyun eğmeyeceğiz. Türkiye terör koridoruna izin vermeyecektir, Ege ve Akdeniz’deki haklarından vazgeçmeyecektir. Türkiye milli kalkınma hamlesinden geri adım atmayacaktır”

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)