Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yalnız Cumhurbaşkanlığını Değil Parlamentoyu da Almamız Lazım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan erken seçim kararının ardından partililer ile bir araya geldi. Gerçekleştirilen toplantılar kapsamında partililere uyarılarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmış olduğu konuşmasında partililere seçim çalışmalarını hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yalnız Cumhurbaşkanlığını Değil Parlamentoyu da Almamız Lazım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul İl Kadın Kolları Kongresi'ne katıldı. Kongre kapsamında kürsüye çıkan ve partililere seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 

Özellikle erken seçim konusunda yapılması gereken çalışmalara yönelik uyarılarda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarını sizlere aktarıyoruz. 

PARLAMENTOYU DA ALMAMIZ LAZIM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu konuşmasında seçimlerin yalnızca cumhurbaşkanlığı için yapılmadığını hatırlatarak parlamentonun da alınmasının önemine vurgu yaptı. ''Sadece Cumhurbaşkanlığını değil, parlamentoyu da bizim almamız lazım. Cumhur İttifakı olarak parlamentoyu almamız lazım. Özellikle ana muhalefet partisi ve terör destekli partiye gereken dersi verelim.''

İSTANBUL'UN ÖNEMİ

İstanbul İl Kadın Kolları Kongresi'nde ki konuşmasında seçimler için İstanbul'un önemine vurgu yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni dönemde 600 milletvekili olacağını ve bunun 98'inin İstanbul’dan çıkacağını hatırlattı. 

İstanbul'da etkin olmadan Türkiye'de etkin olunmaz diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan partililerden İstanbul'da daha etkin olmalarını ve daha çok çalışmalarını istedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları;

''Yeni sistemde 600'e çıkan vekillerimizin 98 tanesini tek başına İstanbul seçiyor. İstanbul'da iddia ve güç sahibi değilseniz, Türkiye'de güç sahibi olmanı neredeyse imkansız hale geliyor. İstanbul yaklaşık 9.5 milyonluk seçmeni ile 24 Haziran'ın belirleyicisi olacak. İstanbul ne der ise, Türkiye onu der. Şimdi yeni bir yoldayız. Yüzde 48,6 önemli bir başarı ancak AK Parti için hedef daha yüksektir. Ben bu oyların üzerine 1 - 1.5 milyon koyabileceğimize inanıyorum. Sizlerin çabası İstanbul ve Türkiye'nin kazanılmasında hayati öneme sahiptir.''

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE