Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yerel Seçimlere Hazırlanacağız

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gerçekleştirilen MKYK toplantısında yerel seçimlere hazırlığın sinyalini verdi. İşte detaylar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yerel Seçimlere Hazırlanacağız

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan MKYK toplantısında, “Seçimlerde verilen mesajı iyi değerlendirip yolumuza devam edeceğiz. Seçim atmosferinden çıktık diye durmayacağız, hazır seçim atmosferi varken yerel seçimlere hazırlanacağız” dedi.

Konuyla alakalı olarak Hürriyet Gazetesinde yer alan habere göre;  Oy kaybedilen ve oyların arttırıldığı illere ilişkin değerlendirme yapılırken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, açıklanan sonuçlardan memnun olmadığı belirtildi.

Bu yönde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan; 

“Seçimlerde verilen mesajı iyi değerlendirip yolumuza devam edeceğiz. Seçim atmosferinden çıktık diye durmayacağız, tam tersine hazır seçim atmosferi varken, yerel seçimlere hazırlanacağız. Bu aşamada, yerel seçimlerde halkın tercih edeceği, vatandaşın sevdiği adayları bulmaya çalışacağız. Hızla yerel seçimlere odaklanacağız.

24 Haziran seçimlerinde sandıktan çıkan mesajın gereğini yapıp yerel seçimlere gideceğiz. Kongreyi de o yüzden erkene alıyoruz zaten. Kongrede kadrolarımızı belirleyip seçim çalışmalarına başlayacağız." ifadelerini kullandı.

Ayrıca parti kurmaylarının Ağustos 2018'de yapılacak olan büyük kongrenin ardından 2- 3 ay gibi sıkışık olan bir süre zarfında yerel seçimlerde hazırlanmanın zor olduğu ifade ediliyor. 24 Haziran 2018 tarihinde yapılan seçimlerde meydana gelen hatalarında bu süre kısıtlamasından meydana geldiği iddia ediliyor.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE