Cumhurbaşkanlığı Seçimi İçin Oy Pusulalarının Detayları Belli Oldu

Cumhurbaşkanlığı seçimi 24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilecek. Söz konusu seçimler için oy pusulaları belli oldu. Konu ile ilgili olarak tüm detaylar haberimizde...

POLİTİKA 31.05.2018, 16:59 Batuhan
Cumhurbaşkanlığı Seçimi İçin Oy Pusulalarının Detayları Belli Oldu

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi 24 Haziran 2018 tarihine gerçekleştirilecek. Bu seçimlerde kullanılacak olan oy pusulaları basın mensuplarına gösterildi.

Milletvekili kesin aday listelerinin ilan edilmesinin ardından, yurt dışında kullanılacak oy pusulaları ile cumhurbaşkanı seçiminde kullanılacak pusulaların basımı tamamlandı. 24 Haziran'da yurt içinde kullanılacak pusulaların basım işlemi ise dün başladı.

Peki oy pusulalarının detayları nasıl? Konu ile ilgili olarak tüm detayları okuyucularımızla paylaşıyoruz...

CUMHURBAŞKANI ADAYLARININ SIRALARI

Buna göre Cumhurbaşkanı seçimleri için oy pusulaları hazırlandı. Cumhurbaşkanı adayları için hazırlanan oy pusulasında birinci sırada CHP'nin adayı Muharrem İnce, ikinci sırada İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, üçüncü sırada Cumhur İttifakı'nın adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dördüncü sırada HDP'nin adayı Selahattin Demirtaş, beşinci sırada Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, altıncı sırada da Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek yer aldı.

İTTİFAKLARIN PUSULADAKİ DAĞILIMI

Ayrıca söz konusu oy pusulasında EVET mührünün bulunacağı bir alan bulunuyor. Peki ittifakların yerleri nasıl dağıldı? Konu ile ilgili olarak AK Parti ve MHP'nin oluşturduğu, BBP'nin destek verdiği "Cumhur İttifakı" ilk sırada yer alırken CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Partinin (DP) kurduğu "Millet İttifakı" son sırada yer aldı.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)