Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçimleri İçin Yurt Dışında Rekor Katılım

Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlar tarafından oy kullanılmaya başlanan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili genel seçimleri için rekor sayıda katılım sağlandı. 7 ülkede yer alan 33 konsolosluk bölgesi ile gümrüklerde geçen günün alınan verilerine göre 126 bin 20 seçmenin oy kullandığı açıklandı...

Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçimleri İçin Yurt Dışında Rekor Katılım

Türk seçmenler Yurt dışında cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi kapsamında oylarını kullanmaya devam ediyorlar.

Ayrıca alınan detaylara göre; 7 ülkede yer alan 33 konsolosluk bölgesi ile gümrüklerde dün toplam 126 bin 20 seçmen sandık başına gittiği açıklandı.

Söz konusu Almanya, Avusturya, Fransa, ABD, Avustralya, Danimarka ve Lüksemburg’da oylarını kullanmaya başlayan Türk vatandaşları, dün sandık başına giderek rekor sayıda katılıma imza attılar.

Konuyla alakalı olarak yetkililerden alınan detaylarda ise; 7 ülkede bulunan 33 konsolosluk bölgesi içerisinde 115 bin 315, gümrüklerde ise 10 bin 705 olmak üzere toplam 126 bin 20 seçmen aynı gün oy kullandığı ifade edildi.

Diğer yandan dün bir önceki güne oranla seçimlere katılımda yüzde 75.49 oranında artış yaşandığı aktarıldı.

Ramazan bayramı nedeniyle; temsilciliklerde ve gümrüklerde kullanılacak oy oranının artacağı öngörülmekte.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE