Devlet Bahçeli: Adalet ve İçişleri Bakanlığı FETÖ'nün Siyasi Ayağını Araştırdı Mı?

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli 100 bin imza ile Cumhurbaşkanı adaylığıyla alakalı olarak açıklama yaptı. Bahçeli açıklamasında; "Bu 100 bin kişinin içerisinde eğer FETÖ, PKK desteği ile bir aday taraması yapılacaksa o zaman FETÖ'nün seçmendeki siyasi ayağının hangi aday etrafında toplandığı hakkında bir kanaat oluşabilir'' ifadelerini kullandı.

POLİTİKA 03.05.2018, 10:37 03.05.2018, 10:51
Devlet Bahçeli: Adalet ve İçişleri Bakanlığı FETÖ'nün Siyasi Ayağını Araştırdı Mı?

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli yaptığı açıklamada erken seçim ile alakalı olarak açıklamalarda bulundu ve 100 bin imzaya yönelik detaylardan bahsetti.

Devlet Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları;

Dün akşama kadar 1350'ye yakın arkadaşımız milletvekili aday adaylığı için başvuru yapmıştır. 17:00'dan sonra hiçbir başvuru kabul edilmeyecektir.

MHP olarak Çarşamba günü Meclis grubumuz Sayın  Recep Tayyip Erdoğan'ın bizim adayımız olduğunu kabul ettiği yönünde bir karar almıştır o kadar bugün AK Parti tarafından gerçekleştirilecektir.

Cumhur İttifakını oluşturan partiler olarak YSK'ya Cuma günü saat 11:0'da Sayın Başbakan ile başvuru yapacağız.

Faaliyetlerimiz hedef birliği çerçevesinde farklılıklar doğuracaktır. İttifak ile protokoller yarın uygun hale gelirse beraber verilecektr.

Dün akşam saatlerinden beri kafamı meşgul eden bir konu bulunmakta. 15 Temmuz darbesinin siyasi ayağı hep tartışma konusu oldu.

Siyasi ayak üzerinde kesin bir sonuçtan bahsetme durumuna geldik. Demek ki FETÖ darbe hareketinde bir siyasi ayak bulunuyor. Siyasi ayağın olduğu yerlerde siyasi seçmen olacaktır.

4 Cumhurbaşkanı adayı 10 bin imza ile talepte bulundu. 100 bin imza talebinde bulunan 4 kişide bir tanesi CHP'nin 15 milletvekili kaydırmasıyla destek bulmuştur.

100 bin seçmene ihtiyaç oldu mu? Olmaması gerekir. Şahsiyet 100 bin seçmenle adaylığı koymak için ısrar etti.

O zaman akla gelen şudur. FETÖ darbe hareketinden 15 gün sonra OHAL kabul edilmiştir ve uygulamaya alınmıştır.

Çok sayıda görevden alınmalar oldu. AK Parti'nin Adalet Bakanı ve İçişleri Bakanı FETÖ'nün seçmen ayağı üzerindeki etkisini bu zamana kadar takip etmişmidir?

Etmez ise 100 bin kişinin içerisinde bu hangi aday etrafında toplanabilir bu biraz kafamı karıştırmaktadır.

Bu 100 bin kişinin içerisinde FETÖ, PKK desteğiyle bir aday taraması yapılacak ise o zaman FETÖ'nün seçmendeki siyasi ayağının hangi aday etrafında yer aldığı konusunda kesin bir karara erişim sağlanabilir.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (1)
Hakan 1 yıl önce
End büyük siyasi yapilanma akp de gene kulagin cekilecek senin bahceli