Devlet Bahçeli son dakika sağlık durumu açıklamasında "Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı" iddiası yalanlandı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin sağlık durumu ile ilgili sosyal medyada paylaşılan ve Devlet Bahçeli’nin akşam saatlerinde hastaneye kaldırıldığı ve sağlık durumunun kritik olduğu iddia ediliyordu. Bu haberlerden sonra, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın Bahçeli'nin son sağlık durumuyla ilgili açıklama yaptı.

POLİTİKA 02.10.2019, 22:47 02.10.2019, 22:50
Devlet Bahçeli son dakika sağlık durumu açıklamasında "Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı" iddiası yalanlandı

Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi (AKAM) Başkanı Kemal Özkiraz da Devlet Bahçeli’nin sağlık durumuna ilişkin ciddi söylentiler duyduğunu sosyal medyada paylaştı.

Özkiraz paylaşımında, ”Devlet Bahçeli’nin sağlığını ile ilgili ciddi ve kötü söylentiler duyuyorum. MHP ise bu konuda tatmin edici bir açıklama yapmıyor. Çizgisini beğenmiyorum ama hepimiz insaniz Allah şifa versin.” ifadelerini kullandı.

Twitter hesabından açıklama yapan Yalçın, şu ifadeleri kullandı:

"Bugün akşam saatlerinden beri İnternet ortamındaki bazı haber sitelerinde ve sosyal medyada Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin hastaneye kaldırıldığına ve durumunun kritik olduğuna dair asılsız bir iddia dolaştırılmaktadır.

Kemal Özkiraz isimli bir müptezelin odağında olduğu anlaşılan spekülasyon ve kaos amaçlı bu tür uydurma haberlere itibar edilmemelidir.Camiamızda infial yaratmak, fitne ateşini harlamak için ortaya atılmış olan bu maksatlı iddia, alçakça üretilmiş bir yalandan ibarettir.

(Son) Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin sağlık durumu, kendisinin siyasetten uzaklaşmasını umanları ye’se sürükleyecek, meydanı boş bulmayı bekleyenleri hayal kırıklığına uğratacak kadar iyidir."

Yorumlar (0)