Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Mehdi Eker Kimdir?

Ak Parti Merkez Yürütme Kurulu Listesi’nde yer alan Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Mehdi Eker Kimdir? Nerelidir? Hangi çalışmalarda bulunmuştur? Ayrıntılar haberimizde mevcut.

POLİTİKA 25.05.2016, 14:27 25.05.2016, 14:29
Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Mehdi Eker Kimdir?
 Mehmet Mehdi Eker 1 Ocak 1956’da, Bismil, Diyarbakır’da doğdu.
Veteriner Hekim, Hayvan Sağlığı Ekonomisi ve İşletmeciliği Doktoru. 59., 60., 61 ve 62. Hükümet'te Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı olarak görev yaptı. TBMM 22., 23.ve 24. dönem AKP Diyarbakır milletvekilidir.
 7 Haziran 2015 Türkiye Genel Seçimleri'nde 3 dönem kuralı nedeniyle aday olmamıştır. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en uzun süre görev yapan tarım bakanıdır.

İngiltere'de Aberdeen Üniversitesi'nde Tarım Ekonomisi alanında master, Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü'nde doktora yapmıştır. Lalahan Hayvancılık Merkez Araştırma Enstitüsü'nde müdür yardımcılığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, Tarım Bakanlığı Tarımsal Üretim ve Geliştirme Genel Müdür Yardımcılığı, Koruma ve Kontrol Genel Müdürlüğü ve Bakanlık Müşavirliği yapmıştır.
İngilizce bilmekte olup evli ve 3 çocukludur.

Kamu haberleri, güncel, siyasi, kültür sanat, teknolojik, bilimsel ve daha birçok konudaki olaylardan haberdar olmak için her zaman ki gibi kamupersoneli.net sitesini takip edebilirsiniz. Dünya’yı avuçlara taşıyan telefonlarınıza, android uygulamamızı yüklemeniz takip etmekte fayda sağlayacaktır. 


Kamupersoneli.net | Ankara

Yorumlar (0)