Dışişleri Bakanlığı'ndan Meksika'ya Destek Açıklaması

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Meksika meydana gelen ve 100'lerce insanın hayatının kaybettiği depreme ilişkin her türlü maddi ve manevi desteği sağlamaya hazır olduklarını bildirdi.

Dışişleri Bakanlığı'ndan Meksika'ya Destek Açıklaması

DIŞİŞLERİ Bakanlığı'nca, dün meydana gelen 7,1 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybedenler için Meksika hükümetine ve halkına başsağlığı dileğinde bulunuldu.

Bakanlık, "İhtiyaç olması durumunda Türkiye'nin Meksika'ya elinden gelen desteği sağlamaya hazır olduğunu bildiriyoruz" dedi.

Türkiye Her Türlü Desteği Sağlamaya Hazır

Dışişleri'nden yapılan açıklamada, Türkiye'nin Meksika'ya elinden gelen desteği sağlamaya hazır olduğu belirtilerek, şöyle denildi: 

"19 Eylül 2017 tarihinde Meksika'nın Puebla Eyaletinde meydana gelen depremin yüzlerce can kaybına ve hasara yol açtığını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Meksika halkının acısını paylaşıyor; hayatlarını kaybedenlerin yakınlarına taziyelerimizi iletiyor, yaralılara şifa diliyoruz.

Dost Meksika Hükümeti ve halkıyla güçlü dayanışma duygularımızı yinelerken, ihtiyaç olması durumunda Türkiye'nin Meksika'ya elinden gelen desteği sağlamaya hazır olduğunu bildiriyoruz"

KAMUPERSONELİ.NET - DHA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2017, 11:37
YORUM EKLE