Ekonomi İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişçi Kimdir?

Ak Parti Merkez Yürütme Kurulu Listesi’nde yer alan Ekonomi İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişçi Kimdir? Nerelidir? Hangi çalışmalarda bulunmuştur? Ayrıntılar haberimizde mevcut.

POLİTİKA 25.05.2016, 14:54 25.05.2016, 14:57
Ekonomi İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişçi Kimdir?
Şaban Dişli, 22 Şubat 1958'de Sakarya Geyve'de doğdu. Babasının adı Aslan, annesinin adı Saniye'dir. Bankacı; Orta Doğu Teknik Üniversitesi İdari İlimler Fakültesi Ekonomi ve İstatistik Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını New York Eyalet Üniversitesi'nde Matematiksel Ekonomi alanında tamamladı. Harvard Üniversitesi'nde üst düzey yöneticilik programına katıldı.
 
Hollanda'da Banka Genel Müdürlüğü yaptı. Yurtdışı Bankalar Birliği Kuruculuğu ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundu. Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucu Üyesi oldu. 22 ve 23. Dönemde Sakarya Milletvekili seçildi.
 
22. Dönemde Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Üyeliği görevinde bulundu. 24. Dönemde Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu ile Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Türk Grubu Üyesi oldu. Çok iyi düzeyde İngilizce, Fransızca ve Hollandaca bilen Dişli, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Kamu haberleri, güncel, siyasi, kültür sanat, teknolojik, bilimsel ve daha birçok konudaki olaylardan haberdar olmak için her zaman ki gibi kamupersoneli.net sitesini takip edebilirsiniz. Dünya’yı avuçlara taşıyan telefonlarınıza, android uygulamamızı yüklemeniz takip etmekte fayda sağlayacaktır. 

Kamupersoneli.net | Ankara

Yorumlar (0)