Ekrem İmamoğlu: 23 Haziran öncesi araçların markası değiştirildi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, konuk olduğu radyo programında yaptığı açıklamada 23 Haziran seçimi öncesinde İBB'de kullanılan araçların markalarının değiştirildiğini iddia etti.

POLİTİKA 09.07.2019, 21:24 09.07.2019, 21:41
Ekrem İmamoğlu: 23 Haziran öncesi araçların markası değiştirildi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, konuk olduğu radyo programında belediye araçlarıyla ilgili çok konuşulacak bir iddia ortaya attı. İmamoğlu, 23 Haziran öncesinde İBB'de kullanılan araçların markalarının değiştirildiğini ifade etti.

Ekrem İmamoğlu, Best FM’de canlı yayın konuğu oldu. İmamoğlu, belediyeye ait araçlarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu ve araçların markalarının bir alt modelleriyle 23 Haziran öncesinde değiştirildiğini söyledi. Konuyla ilgili açıklamalarına devam eden İmamoğlu, "Biz geldikten sonra belediyedeki araçların markası değiştirilmiş. Sözüm ona bir alt marka alınmış" dedi.

MÜLTECİ SORUNU VE ÇÖZÜMÜ

Ekrem İmamoğlu İstanbul’daki Suriyeli göçmenler için, “Mülteci sorunu Türkiye’de yönetilememiştir. Tabiri caizse serbest. Saldım çayıra mevlam kayıra derler ya böyle. Siz 3.5 milyona yakın göçmeni her yere dağıttınız. İstanbul’da kayıtlı rakamlara göre 600 bin kayıtlı olmayana göre 1 milyona yakın. O insanlara yazık. Şu anda gerçekten zor durumda olan göçmenleri var İstanbul’un. Çocuk evlilikleri görüyorum, dilencilik yapanları görüyorum” diye konuştu. İmamoğlu, bu sorununun çözümüne ilişkin ise “Önce Suriyelilerin insanca yaşam koşulunu sağlayacağız. Kurumlarla işbirliği yapacağız. Çalışıyor ve yardım alıyorlarsa bu yanlış. En büyük sorun kayıt dışı çalışan Suriyeliler” dedi.

Yorumlar (0)