Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım canlı yayını hangi kanalda yapılacak? İşte Yıldırım'ın tek şartı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayları Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım'ın ortak canlı yayını iki adayın da uzun süredir gündeminde. Ekrem İmamoğlu yayın tekliflerini uzun zaman önce kabul etmiş, geriye yalnızca Yıldırım'ın cevabı kalmıştı. Binali Yıldırım geçtiğimiz akşam NTV'ye yaptığı açıklamada ortak yayına sıcak baktığını ifade etmişti. CHP vekili Barış Yarkadaş, Yıldırım'ın yayını TRT'de yapmak istediğini ifade etti.

POLİTİKA 03.06.2019, 17:21 03.06.2019, 18:36
Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım canlı yayını hangi kanalda yapılacak? İşte Yıldırım'ın tek şartı

Yıldırım ve İmamoğlu ortak canlı yayını hangi kanalda yayınlanacak? Konuya ilişkin yeni bir açıklama geldi.

Yıldırım, CHP'deki arkadaşlarla temasa geçecek demişti

AKP’nin İstanbul adayı Binali Yıldırım NTV’de yaptığı açıklamada, seçilmiş İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ‘canlı yayında tartışma’ teklifine yönelik, ”Biz karşılıklı bir yayına çıkma konusunda prensip olarak tamam dedik. Hatta bizim bu kampanyadan sorumlu genel başkan yardımcımız, CHP’deki arkadaşlarla temasa geçecek ve bunun altyapısını hazırlayacaklar” açıklamasında bulunmuştu.

"Ortak yayın TRT'de yapılacak" iddiası

Eski CHP milletvekili gazeteci Barış Yarkadaş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada tartışma programı ile ilgili olarak yeni bir iddiada bulundu. Yarkadaş, Yıldırım’ın programı TRT’de yapmak istediğini belirtti. Yarkadaş’ın tweet’i şöyle: “Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım’ın hangi kanalda tartışacağı da ayrı bir konu… Binali Yıldırım’ın çalışma arkadaşları tartışmanın TRT’de yapılmasını istiyor. Yıldırım’ın kurmayları, İmamoğlu’nun kurmaylarına “Tartışma TRT’de olsun” teklifini götürecek”

Yıldırım'ın tek şartı: "İstanbul'u konuşmak"

Yüksek Seçim Kurulu’nun, (YSK) 31 Mart'ta yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini iptal ederek 23 Haziran’da yeniden sandığa gidileceği yönündeki kararının ardından Millet İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, çıktığı programlarda bir süredir rakibi Binali Yıldırım ile canlı yayında tartışmak istediğini dile getiriyordu.

Yıldırım İmamoğlu’nun teklifine, “Tek bir şartım var, ben İstanbul’u konuşmak istiyorum” şeklinde yanıt vermişti. NTV’de yaptığı açıklamada da ”Biz karşılıklı bir yayına çıkma konusunda prensip olarak tamam dedik” açıklamasını yapmıştı.

Yorumlar (0)