Erdoğan'dan AK Parti Teşkilatlarına uyarı "290 bin üye eksildi"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankara'da AK Parti İl Başkanları toplantısında açıklamalarda bulundu. Erdoğan'ın gündeminde son günlerde hem sosyal medyada hem de kamuoyunda sıkça tartışılan "azalan üye sayısı " polemiği de vardı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, teşkilatlarını uyardı "290 bin üye eksildi" dedi. "AK Parti’nin en büyük özelliği sürekli kendini yenileme, tazeleme kabiliyetine sahip olmasıdır.” diyerek tazelenmeye ve yeniliğe işaret etti.

POLİTİKA 05.09.2019, 14:50
Erdoğan'dan AK Parti Teşkilatlarına uyarı "290 bin üye eksildi"

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti'nin üye kaybettiğine yönelik eleştirilere de cevap verdiği konuşmasına  “İşlerimize dört elle sarılmak mecburiyetindeyiz. AK Parti milletimiz tarafından kurulmuş milletimizin desteğiyle ayakta kalmış bir partidir. Ülke genelinde hizmet eden dava adamlarının emeğini, kibirleri boylarını aşanların kaprislerine feda etmedik, etmeyeceğiz. Hiçbir şehrimizin fitne fücur tacirlerine pirim vermeyeceğine inanıyorum. Biz dedikodulara asla kulak asmadan kendi işimize bakacağız.” diyerek başladı.

AK Parti 290 bin üyesini kaybetti

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Şu an itibarıyla partimizin 10 milyonun üzerinde üyesi var. Böyle büyük bir üye kaydına mensup bir başka parti söz konusu değil. Üye listelerimizi güncelliyor, ölümler ve diğer sebeplerle kayıtları düşenleri belirliyoruz. Üye sayımızda, yüzde 95’ten fazlası vefatlardan kaynaklanan yaklaşık 290 bin kişilik bir eksilme olduğunu gördük. İl, ilçe ve belde başkanlarımızın yeni, üye kayıt işlemlerini aksatmadan sürdürmeleri önemlidir. Delege listelerinin yenilenmesi, kongrelerin yapılması, kadın ve gençlik kollarımızın da kongrelerini gerçekleştirmesi gerekiyor. Partimizin 10 milyonun üzerinde üyesi var. Böyle büyük bir üye kaydına mensup başka bir parti söz konusu değil. Tüm bu çalışmaların önümüzdeki temmuz ayına kadar bitirilmesini hedefliyoruz. AK Parti’nin en büyük özelliği sürekli kendini yenileme, tazeleme kabiliyetine sahip olmasıdır.” dedi.

Yorumlar (0)