Erdoğan, YSK kararını eleştirenlere kapıyı göstermişti! Ak Partili Yeneroğlu'ndan istifa açıklaması geldi

YSK kararını eleştirmesiyle, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Arzu ediyorlarsa istifa etsinler' sözlerinin muhatabı olduğu düşünülen Ak Parti İstanbul milletvekili Mustafa Yeneroğlu'nun istifa ettiğine dair haberler gündeme gelmişti. Yeneroğlu, istifa haberlerine açıklık getirdi.

POLİTİKA 14.05.2019, 09:56 14.05.2019, 11:07
Erdoğan, YSK kararını eleştirenlere kapıyı göstermişti! Ak Partili Yeneroğlu'ndan istifa açıklaması geldi

Hande Fırat'ın yazısında dile getirdiği, 'Ak Partili Mustafa Teneroğlu istifa etti' iddiasına Yeneroğlu'ndan açıklama geldi. Yeneroğlu, YSK'nın İstanbul kararını eleştirerek Erdoğan'dan tepki görmüştü.

Yeneroğlu'nun açıklamaları şöyle:

İstifa ettiğim haberi doğru değil. Hande hanım maalesef off the record bir görüşmeyi teyit bile ettirmeden, hatalı bir biçimde düşük cümlelerle vermiş. Ben kendilerine, kamuoyu üzerinden bir mesaja gerek olmadığını, Sn Cumhurbaşkanımızın şahsımla ilgili bir güvensizliği durumunda bana doğrudan iletebileceğini ve istifamı istemesi durumunda istifamı verebileceğimi, kendisine şimdiye kadar hiçbir zaman saygıda kusur etmediğim gibi bundan sonra da etmeyeceğimi belirttim. Bunun ötesinde tüm spekülasyonlar gerçek dışı. Ben Ak Partiliyim.

Yorumlar (0)