Flaş İddia! 15 Milletvekili Meral Akşener'in Adaylığının Önüne Geçmek İçin İyi Parti'ye Geçtiler, Geri Dönecekler

Siyaset kulislerinde çok önemli bir iddia ortaya atıldı. İddialara göre, CHP'den İyi Parti'ye geçen 15 milletvekili seçimlerden hemen önce vekillerini geri dönecek ve İyi Parti'ye Abdullah Gül'ün adaylığını önerilecek. Detaylar haberimizde...

POLİTİKA 24.04.2018, 00:00 25.04.2018, 09:10
Flaş İddia! 15 Milletvekili Meral Akşener'in Adaylığının Önüne Geçmek İçin İyi Parti'ye Geçtiler, Geri Dönecekler

Cumhuriyet Halk Partisi ile İyi Parti arasında yaşanan vekil transferi olayına ilişkin çok konuşulacak bir iddia ortaya atıldı. Yenişafak tarafından yayımlanan habere göre, CHP tarafından İyi Parti'ye geçen milletvekilleri son gün geri gelecek ve Meral Akşener'in adaylığının önüne geçilecek. Bu sayede Meral Akşener'in, Abdullah Gül'ü desteklemesi sağlanacak. İşte detaylar, 

CHP VEKİLLERİNİ SON GÜN GERİ ÇAĞIRACAK İDDİASI

Hatırlanacağı üzere, CHP'den 15 milletvekili İyi Parti'nin seçimlere katılabilmesi adına İyi Parti tarafına geçmişlerdi. Yaşanan bu durum ile ilgili çok önemli bir iddia ortaya atıldı. 

İddiaya göre, CHP, İyi Parti'nin TBMM'de grup kurması ve Meral Akşener'in aday olabilmesi için 15 milletvekilini istifa ettirerek İyi Parti'ye transfer etti. Bu duruma göre Meral Akşener, Meclis'te grup bulundurduğu için seçime aday olarak katılabilecek. Bu manevra ile Akşener'in 100 bin imza toplama girişiminin de önüne geçilmesi planlandı.

Bu sayede, Meral Akşener'in büyük bir tuzağa çekildiği öne sürülerek CHP'nin kendisini desteklemeden Abdullah Gül ismi üzerinde duracağı belirtildi. Cumhurbaşkanlığı için aday isimlerin yanı sıra kulis bilgilerine göre CHP'den istifa ederek İyi Parti'ye geçen vekiller için de çok farklı bir senaryo yürütülecek. Seçimlere kısa bir süre kala 15 vekilin İyi Parti'den ayrılacağı ve CHP saflarına yeniden katılacağı konuşuluyor. Bu duruma göre 24 Haziran'da CHP listelerinde yer alma sözü alan 15 vekil, Akşener'in Cumhurbaşkanlığı için adaylığının önüne geçme planıyla İyi Parti'ye geçirildi.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (1)
Yağızhan 1 yıl önce
15 vekil hamlesi i̇yi partiyi seçime sokmak içindi. i̇yi parti aday listesine girdi artık 15 vekilin bir rolü yok.