Flaş İddia: AK Parti İstanbul Adayları Belli Oldu

31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel seçimler kapsamında AK Parti'nin İstanbul adaylarının belli olduğu iddia edildi. Söz konusu iddiaya göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı kim olacak? Haberimizde...

Flaş İddia: AK Parti İstanbul Adayları Belli Oldu

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Yerel Seçimler için partilerin aday belirleme süreci devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında AK Parti'nin İstanbul adaylarının belli olduğu iddia edildi.

Gazeteci Fatih Altaylı yazısında AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Binali Yıldırım isminin netleştiğini ifade ederek Büyükçekmece, Ümraniye, Sarıyer, Beyoğlu, Zeytinburnu, Bakırköy, Üsküdar ve Esenler adaylarının da netleştiğini de vurguladı.

İSTANBUL ADAYLARI BELLİ OLDU İDDİASI

Yerel seçim için gösterilecek adaylarla ilgili temayül yoklaması yapan ve yoklam neticelerine göre AK Parti'de adaylar belirlenmeye başladı. Gazeteci Fatih Altaylı, Habertürk'teki köşesinde 'İlk adaylar belli oldu' başlığıyla bir yazı kaleme aldı. Altaylı'nın bugünkü yazısında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve ilçe belediye başkanlıkları için AK Parti'den aday olacak isimlerin belli olduğunu duyurdu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı % 99,9999 Binali Yıldırım" ifadelerini kullanan Altaylı, AK Parti'nin İstanbul'u riske atmak istemedğini belirtti.

Beyoğlu’nda 3 dönemini dolduran mevcut başkan Misbah Demircan'ın Sarıyer'den aday gösterileceğini ifade eden Altaylı, "Beyoğlu için Haydar Ali Yıldız kesinleşmiş." diye yazdı.

"Bakırköy'de sürpriz ve tanıdık bir isim ifadelerini diyen" Altaylı, Büyükçemece, Ümraniye ve Zeytinburnu adaylarını duyurarak şu ifadeleri kullandı;

"Büyükçekmece’de Recep Erol, Ümraniye’de İsmet Yıldırım, Bakırköy’de sürpriz ve tanıdık bir isim, Ali Talip Özdemir, Zeytinburnu’nda Ömer Arısoy AK Parti’nin adayları..Esenler ve Üsküdar’da ise mevcut başkanlarla devam kararı alınmış."

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE