Fuat Oktay: Cumhur İttifakı Bir Seçimin Çok Ötesindeki Bir İttifaktır

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Çekerek ilçesinde bir düğün salonunda düzenlenen programda hemşehrileriyle bir araya geldi ve orada açıklamalarda bulundu.

POLİTİKA 21.02.2019, 21:32 Kerim Solak
Fuat Oktay: Cumhur İttifakı Bir Seçimin Çok Ötesindeki Bir İttifaktır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin bir araya geldiğini ve hangi illerde ittifak olacağının belirlendiğini dile getiren Oktay, şöyle konuştu:

"Zaten o illere gittiğimizde biz Cumhur İttifakı adına da gerekli her türlü çalışmaları yapıyoruz. Yozgat'ta ve Çekerek'te Cumhur İttifakı'nın ortak adayı yoktur.

Çekerek'te AK Parti vardır. AK Parti'nin aday gösterdiği Eyyüp Çakır vardır. Birisi size bununla ilgili bir şey söylüyorsa, doğruyu söylemiyordur.

Biz Cumhur İttifakı'nda ısrarla şunu söylüyoruz. Aman ha Cumhur İttifakı'na halel getirmeyin. Üç kuruşluk farklı hesaplar için sakın olaki bu ittifaka halel getirmeyin.

Buradaki MHP'nin adayı olan arkadaşımıza da söylüyorum. Sakın olaki Cumhur İttifakı'na halel getirmeyin. Cumhur ittifakı Çekerek'teki bir seçimin çok ötesindeki bir ittifaktır.

Çekerek'te Cumhurbaşkanımızın beklediği ve size emanet ettiği aday AK Parti'nin adayıdır.

Burada nasıl davranılacağıyla ilgili AK Parti ve MHP olarak zaten bölgelere bir genelge gönderdik. Hepsinin başı sakın ha sakın oyunlara gelmeyelim.

Üç kuruşluk hesapların peşinden aman ha aman koşmayalım."

Yorumlar (0)