Gümrük Bakanı Tüfenkci: Seçimlerden Sonra 5 Milyon Gencimize İş Bulacağız

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci katıldığı bir etkinlik kapsamında yapmış olduğu konuşmasında işsizlik konusuna dair açıklamalarda bulundu. Bu konuda atılan adımları hatırlatan Bakan Tüfenkci seçimlerden sonra 5 milyon gence iş bulunacağını açıkladı. 

Gümrük Bakanı Tüfenkci: Seçimlerden Sonra 5 Milyon Gencimize İş Bulacağız

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, AK Parti'nin 24 Haziran 27. Dönem Milletvekilliği çalışmaları kapsamında Malatya'ya gitti. 

Malatya ziyareti kapsamında AK Parti'nin seçim sürecinde yapmış olduğu çalışmalara dair bilgiler veren Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci konuşmasında ayrıca bu seçimlerin önemine vurgu yaptı. 

'5 MİLYON GENCİMİZE İŞ BULACAĞIZ'

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında, muhalefet partileri tarafından sıkça dile getirilen işsizlik konusunda dair açıklamalarda bulundu. 

İşsizlik sorununun çözülmesi adına AK Parti tarafından ortaya konulan projeleri hatırlatan Bakan Tüfenkci bu projelerle iş sahibi olanların sayısına ilişkin bilgiler verdi. Halen işsizlik rakamlarının yüksek olduğunu vurgulayan Bakan Tüfenkci 24 Haziran seçimleri sonrası 5 milyon gence iş bulunacağını açıkladı. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'nin işsizlik konusuna dair açıklamaları şu yönde, 

"Çalışan kadınlarımızın oranını yüzde 41'lere çıkarmak istiyoruz. AK Parti iş yapar, laf üretmez. AK Parti aş, iş üretir, gençlere iş bulması için lideriyle gece gündüz çalışır. Biz her yıl en az 1 milyon insanımıza iş bulmak zorundayız. Bugüne kadar ortalamada her yıl 1 milyon insanımıza iş bulduk, 2017'de bu rakam 1,5 milyona çıktı. Yine Allah izin verirse 24 Haziran'dan sonra 5 yılda 5 milyon gencimize iş bulacağız, aş bulacağız. Türkiye, AK Parti iktidarında Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde artık kendi milli silahını yapabilir duruma geldi, dosta güven, düşmanlara korku salar hale geldi."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE