Gürcistan Meclis Başkanı Kobakhidze TBMM'de

- TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Gürcistan Meclis Başkanı İrakli Kobakhidze ile görüştü - Kobakhidze, FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında bombaladığı TBMM'nin bölümlerini gezdi

Gürcistan Meclis Başkanı Kobakhidze TBMM'de

TBMM (AA) - TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Gürcistan Meclis Başkanı İrakli Kobakhidze ile bir araya geldi.

Yıldırım, resmi ziyaret için Türkiye'ye gelen Kobakhidze'yi Mermerli Salon girişinde karşıladı.

Yıldırım ve Kobakhidze, baş başa görüşmenin ardından Divan Salonu'nda düzenlenen heyetler arası görüşmeye başkanlık etti.

Basına kapalı görüşmeye, Türkiye-Gürcistan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanvekili Zafer Işık, TBMM Genel Sekreteri Mehmet Ali Kumbuzoğlu, TBMM Dış İlişkiler ve Protokol Başkanı Yeşim Uslu katıldı.

TBMM Başkanı Yıldırım, daha sonra Gürcistan Meclis Başkanı Kobakhidze'ye, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında bombalanan Şeref Holü'ndeki bölümü gezdirdi ve o gece yaşananlarla ilgili bilgi verdi. Kobakhidze, bombalanan alana karanfil bıraktı.

TBMM Genel Kurul Salonu'nu da gezen Kobakhidze, TBMM Başkanı Yıldırım ile fotoğraf çektirdi.

Meclis Başkanı Yıldırım, daha sonra Gürcistan Meclis Başkanı Kobakhidze onuruna TBMM Tören Salonu'nda öğle yemeği verdi.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE