Gürsel Tekin'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına Adaylık Açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olup olmayacağıyla alakalı olarak açıklamada bulunan Gürsel Tekin'den yeni bir açıklama geldi. Gürsel Tekin kullandığı ifadelerde ise adaylık sürecini değerlendirdi. İşte merak edilen tüm detaylar.

Gürsel Tekin'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına Adaylık Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'den yeni bir açıklama geldi.

Tekin konuyla alakalı olarak yaptığı değerlendirmede ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olup, olmayacağı konusunda ise "adayım" dedi ve "Ortadoğulu, Afrikalı belediye meclis üyelerim bile hazır" ifadelerini ekledi.

Tekin Meclis'te düzenlediği basın toplantısında ise İstanbul'un, Türkiye ekonomisinin üçte biri anlamına geldiğini, Türkiye'de yaşayan her 5 kişiden birinin İstanbul'da yaşadığını, İstanbul'un büyük potansiyeli, ekonomik ve ekolojik kaynakları doğru kullanılması halinde sadece İstanbul'un değil Türkiye'nin zenginleşeceğini sözlerine ekledi.

ADAYLIK SÜRECİ

Tekin Adaylık süreciyle alakalı olarak yaptığı değerlendirmede ise;

"Adayım bütün arkadaşlarım kıymetlidir. Hiçbir arkadaşım rakibim değildir ve 4 yıl önce İstanbul'da bütün bu çalışmalara başlayan siyasetçiyim.

Bugün aday gibi davranmaktayım yarın partim ne yapar o beni hiç ilgilendirmemektedir.

Bu çalışmalarıma engel olacak hiçbir şey içinde değilim.

Sahada seçmenlerin çok büyük desteğini görmekteyim. Tekin'i test etmek istiyorsanız Bağcılar'a, Esenler'e, Sultanbeyli'ye, Esenyurt'a soracaksınız. CHP'nin en az oy aldığı yerlerde, vatandaşların derdine derman olmak istiyoruz" dedi.

Kamupersoneli.net

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE