Haluk Pekşen CHP Genel Başkanlığı'na Aday Olduğunu Açıkladı!

Cumhuriyet Halk Partisi'nde Kemal Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce'nin haricinde yeni bir isimden daha açıklama geldi. Haluk Pekşen katılım sağladığı FOX TV Çalar saat programında yaptığı açıklamada ise; "65 delege aday gösterirse aday oluruz" ifadelerini kullandı. İşte konuyla alakalı olarak merak edilen tüm detaylar...

POLİTİKA 23.07.2018, 09:53
Haluk Pekşen CHP Genel Başkanlığı'na Aday Olduğunu Açıkladı!

Kemal Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce'nin Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlığı'na adaylığından sonra yeni bir isimden daha adaylık açıklaması geldi.

Haluk Pekşen aday olacağını ifade etti.

FOX TV'de yayınlanan Çalar Saat programına konuk olan Pekşen orada adaylık ile alakalı olarak detaylarda bulundu.

Pekşen, sucunu İlker Karagöz'ün "Sizde aday mısınız?" sorusuna yanıt vererek;

"Cumhuriyet Halk Partisi'nin olmazsa olması 9 Eylül’den beri yok. 10 günlük bir kurultayı planlamalı.

Bu 10 günün en az 4 günde toplumun her yönünü kucaklayacak. CHP Kurumsal kimliğini her şeyin önündedir. Adayların da önündedir.

Kurumsal kimliğe bugünlerde içerden ve dışarından tahribatlar veriyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi’de kurumsal kimliği eğer yeniden Türkiye’nin güçlü ve saygın dünya çapındaki ağırlığı niteliğine taşımak gerekiyorsa bu konuda görev almaktan hiç kaçmam.

Örgüt layık görürse CHP Genel Başkanlığından kaçmam. 65 delege aday gösterirse aday oluruz’" dedi.

HALUK PEKŞEN KİMDİR?

11 Eylül 1961 tarihinde Trabzon'um Yomra ilçesine bağlı Yokuşlu köyünde doğmuştur.

Lise mezuniyetinden sonra; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde eğitim alan Pekşen oradaki eğitimini tamamlamış ve daha sonra avukatlık ve danışmanlık görevlerinde bulunmuştur.

Ayrıca bu görevlerinin yanı sıra çok sayıda sivil toplum örgütlerinin kurucu ve yöneticiliğini yaparak adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştır.

Belirli dönemlerde ise; KTÜ İşletme Fakültesinde Ticaret Hukuku öğretim görevlisi olmuş ayrıca; Doğu ve Güneydoğu Anadolu İhracatçılar Birliği, Türkiye İhracatçılar Meclisi yönetimlerinde görev yapmıştır.

Kulüpler Birliği, Hukuk Kurulu ve Türk Kızılay’ı Hukuk müşavirliği görevinde de yer almıştır.

Yurt İçi Yurt dışı bazı şirket ve işletmelerin avukatlık, danışmanlık ve icra kurullarında görevlerinde bulunmuştur.

Havacılık, Bankacılık, Gümrük, Dış Ticaret Yasası başta olmak üzere çok sayıda yasa, tüzük, yönetmelik hazırlık çalışmalarında görevlerde yer almıştır.

2000 Yılı 5 Yıllık Kalkınma Plan Komisyonu çalışmalarında görev alarak başarılara imza atmıştır.

İpekyolu Projesi (Merkez Türkiye), Euro control Konvansiyonu Mevzuatı, Serbest Bölgeler Mevzuatı, Hukuk, Bankacılık ve Finansman konuları başta olmak üzere bazı ülkelerde söyleşi ve makaleleri yayınlanmış ve çok sayıda kitleye ulaşmıştır.

Yayınlanan eserleri ise; Balyoz Savunma ve Bir Ülke Geleceğini Arıyor olarak biliniyor. Ayrıca Pekşen İngilizce dilini akıcı şekilde konuşuyor evli ve iki çocuk babasıdır.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)