HDP'den ''Selahattin Demirtaş Cumhurbaşkanı Adayı Olacak Mı?'' Sorusuna Yanıt

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Sözcüsü Ayhan Bilgen düzenlediği bir basın toplantısı ile gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Son dönemin en önemli konu başlığı olan erken seçime ilişkin açıklamalarda bulunan Ayhan Bilgen adaylık konusunu da değerlendirdi.

POLİTİKA 20.04.2018, 20:19
HDP'den ''Selahattin Demirtaş Cumhurbaşkanı Adayı Olacak Mı?'' Sorusuna Yanıt

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Sözcüsü Ayhan Bilgen haftalık düzenlediği basın toplantısında erken seçim konusuna dair açıklamalarda bulundu. 

Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda da açıklamalarda bulunan Bilgen, Selahattin Demirtaş'ın aday olup olmayacağına ilişkin dikkat çeken ifadeler kullandı. 

ERKEN SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ

HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen düzenlediği basın toplantısında erken seçim kararını “baskın seçim” olarak değerlendirdi. Konuşmasında seçim sürecini eleştiren Ayhan Bilgen şu açıklamalarda bulundu. “Seçimlere medyaya yönelik baskınların, tutuklamaların, keyfi gözaltıların yoğun olduğu bir ortamda gidiyoruz. Bu bile aslında başlı başına bu seçimlerin hangi koşullarda gerçekleşeceğini göstermeye yetiyor bile”

SELAHATTİN DEMİRTAŞ ADAY OLACAK MI?

HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Cumhurbaşkanı adaylığı hakkında da açıklamalarda bulunan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Sözcüsü Ayhan Bilgen bu konuyu düzenleyecekleri toplantının ardından belirleyeceklerini söyledi. 

Cumhurbaşkanlığı adaylığı için bazı önerilerin olduğunu ifade eden Ayhan Bilgen somut bir şey söylemenin mümkün olmadığını açıkladı. 

“Biz Pazar günü yapacağımız toplantıda hem cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili hem de milletvekilleri ile ilgili aday belirleme yöntemimizi belirleyeceğiz. Elbette ki kamuoyunda öneriler var. Sayın Demirtaş’ın da kendi beyanları var. Şüphesiz hem öneriler hem beyanlar mutlaka dikkate alınacaktır. Ama süreç başlamadığı için bu tartışmalara dair somut bir şey söylemek benim açımdan mümkün değil. Ama önümüzdeki günlerde takvim çok kısa yani parti kurullarında bir eğilim, yaklaşım ortaya çıkacaktır. Biz öncelikle kazanmayı hedefliyoruz.”

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)