HDP İstanbul Yöneticileri Tutuklandı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul il yöneticilerine yönelik düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan 9 şüpheli hakkında tutuklama kararı çıkartıldı.

POLİTİKA 05.01.2017, 14:10 05.01.2017, 14:24
HDP İstanbul Yöneticileri Tutuklandı
Geçen ay HDP İl Başkanlığına yönelik düzenlenen operasyon sonucu gözaltına alınan ve 24 gündür emniyetteki işlemlerine devam edilen 11 şüpheli dün Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edildi.

Soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcısı ise şüphelilerin tamamının tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk ettiği açıklandı.

Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği ifadelerin alınmasının ardından şüpheli olarak yargılanan Aysel Güzel, Ayşe Karadağ, Ramazan Çetin Çakmak, Doğan Erbaş, Feremez Erkan, Mehmet Tayyip Arslan, Muhittin Arslanboğa, Süleyman Özcan ve Ali İpekli’nin “PKK silahlı terör örgütü üyeliği” suçundan tutuklanmasına karar verdi.

Şüphelilerden Ferit Yalçın ve Nasri Tanguç ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
Geçtiğimiz hafta içinde adliyeye sevk edilen 12 HDP İstanbul ilçe başkanlıkları yöneticilerinden 8’i tutuklanmış ve 4’ü hakkında ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verilmişti.

Kamupersoneli.net | ANKARA
Yorumlar (0)