HÜDA PAR Yüksek Seçim Kurulu'na Başvuruda Bulundu

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu yaptığı açıklamada Yüksek Seçim Kurulu'na başvuruda bulunduklarını sözlerine ekleyerek; "Teşkilatlanma ve hem de büyük kongresini gerçekleştirmiş olmak şartını yerine getirmiş olmamıza rağmen bu yıl açıklanan listede bize yer verilmiyor. Gerekli itirazlarımızı yapmış bulunuyoruz" dedi.

POLİTİKA 23.04.2018, 16:10
HÜDA PAR Yüksek Seçim Kurulu'na Başvuruda Bulundu

Günün erken saatlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret eden SP lideri Temel Karamollaoğlu, daha sonraki saatlerde ise; HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu'nu ziyaret ederek ortak basın toplantısı yapmıştı.

SP Lideri Karamollaoğlu yaptığı açıklamada; "Görüşme sırasında memleket meselelerinin gündeme alındığı bir görüşme tarzında oldu. Kendilerinin seçime girme konusunda zor durumda olduklarını gördük.

Bundan önceli seçimlerde yer alan bir partinin seçimlerde birden bire seçime girecek partiler arasında sayılmamış olmasınıda hayretler içerisinde karşılamaktayım. Çünkü geçmiş seçimlerinde hepsinde yer aldıklarını görüyoruz.

Ümit ediyorum ki bu problemler çözülecektir. İYİ Parti'nin yaşadıkları sorunlar çözüldü seçimlerin adil olması seçime girme hakkı olan partilerin bu haklarını kullanmaları daha sağlam olacaktır." dedi.

HÜDA PAR BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI

Yapıcıoğlu ise yaptığı açıklamada; "YSK daha önce seçime girme yeterliliği bulunan partilerin listesini açıklamış ve 9 partinin seçim katılabileceğini ifade etmişti.

Elbette bunların arasında HÜDA PAR yoktu fakat 2012 yılının Aralık ayında kurduğumuz partimiz 2014 mahalli seçimlerde parti olarak katılma hakkı elde etmiştir.

Şu anda hangi adayı destekliyoruz veya aday çıkarıp çıkarmama konusunda net bir açıklamamız yoktur. Öncelikle seçimlere parti olarak katılma yeterliliğimizin YSK tarafından bizlere tescil edilmesini beklemekteyiz" dedi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)