Hükümetin 14 TL Olarak Açıkladığı Fındık Fiyatlarına CHP'den Tepki

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, hükümet tarafından açıklanan fındık fiyatlarına tepki gösterdi. Bu konuda hükümete yönelik eleştirilerde bulunan Seyit Torun'un açıklamalarının detaylarını haberimizde paylaşıyoruz.

POLİTİKA 04.11.2018, 22:24
Hükümetin 14 TL Olarak Açıkladığı Fındık Fiyatlarına CHP'den Tepki

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun bazı etkinlere katılmak amacıyla Ordu'daydı. Burada çeşitli temaslarda bulunan ve halkla bir araya gelen Seyit Torun daha sonra partisinin Ünye ilçe teşkilatını da ziyaret etti. 

Burada CHP'lilere yönelik bir konuşma gerçekleştiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun fındık fiyatlarına değindi. 

HÜKÜMETE FINDIK FİYATLARI ELEŞTİRİSİ

Seyit Torun CHP'lilere yönelik yapmış olduğu konuşmasında ekonomiye dair açıklamalarda bulundu. Vatandaşların alım gücünün azaldığını söyleyen CHP Grup Başkanvekili vatandaşlarımızın mutfağında yangın var, ifadelerini kullandı. Bu kapsamda fındık fiyatları konusu hakkında da görüşlerini paylaşan CHP Milletvekili Torun hükümet tarafından ilan edilen 14 TL'lik fiyatı eleştirdi. 

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun fındık fiyatlarına yönelik açıklamalarında şu ifadeleri kullandı. 

“Kırsal bölgedeki üreticilerimiz, bu zamana kadarki seçimlerde özellikle AK Parti’yi desteklemesine rağmen, maalesef bunun karşılığını alamamıştır. Ağustos ayında açıklanması gereken fındık fiyatının şimdi açıklanması üretici ile alay edilmesi anlamına gelmektedir. Fındık fiyatının 14 lira seviyelerinde açıklanması da bu üreticiye yapılan en büyük ayıptır. Ben inanıyorum ki önümüzdeki süreçte fındık üreticisi bunun cevabını en iyi şekilde verecektir”

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)