İBB Adayı Binali Yıldırım'dan Kürdistan Açıklaması

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin İstanbul Adayı Binali Yıldırım'dan Diyarbakır'da yaptığı konuşmada "Kürdistan Mebusu" hakkında açıklama geldi.. Yıldırım yaptığı konuşmada ise; "Atatürk'ün davet ettiği millet temsilcileri arasında Kürdistan mebusu da vardı, Lazistan mebusu da vardı" ifadesini kullandı.

İBB Adayı Binali Yıldırım'dan Kürdistan Açıklaması

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Diyarbakır'da halka hitap etti..

Yıldırım, konuşmasına Kürtçe ile başladı ve Diyarbakırlı vatandaşların bayramını kutladı.

Yıldırım'ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

"Diyarbakır'ın tüm komşu illerini bölünmüş yollarla donattık. Yolları böldük, hayatları birleştirdik, gönülleri birleştirdi, milleti birleştirdik.

Ama bir şeyi yapmayız; Türkiye'yi böldürmeyiz. Doğu'ya en güzel havalimanını buraya yaptık. Diyarbakır'a her şey yakışır. 15 yıl içerisinde Diyarbakır'ın birçok sorununu hallettik.

Sorunları torunlara bırakmadık. Çünkü biz ülkemizi, milletimizi, Türkiye'yi seviyoruz."

TÜRKİYE SIRADAN BİR ÜLKE DEĞİLDİR. TÜRKİYE BÖLGESİNDE VE DÜNYADA ÖNEMLİ BİR ÜLKE

"Başbakanlığım sırasında Sur'da, Bağlar'da Kayapınar'da terör örgütü buraları yaktı, yıktı. Birçok insanımız hayatını kaybetti.6-8 Ekim olayları da Diyarbakır'ın tarihinde kara bir lekedir.

O gün insanları kışkırtanlar aslında sadece Diyarbakır'a değil, milletin kardeşliğine de çok büyük zarar verdiler. Türkiye sıradan bir ülke değildir.

Türkiye bölgesinde ve dünyada önemli bir ülke. Bu bölge üzerindeki şeytanca planları alt-üst eden Recep Tayyip Erdoğan'dır."

250 BİN CİVARINDA DİYARBAKIRLI İSTANBUL'DA YAŞIYOR

"Türkiye ne kadar önemli bir ülke ise İstanbul'da o kadar önemli bir yerdir. İstanbul denince Türkiye akla gelir. İstanbul Türkiye'nin özetidir. 250 bin civarında Diyarbakırlı İstanbul'da yaşıyor. "

BİLİYORSUNUZ 31 MART'TA SEÇİM YAPILDI

"Biliyorsunuz 31 Mart'ta seçim yapıldı. Türkiye'nin her yerinde seçim yapıldı. Gelecek 5 yıl için yerel seçim yapıldı. Tüm seçimler bitti ama bir seçim bitmedi.

O da İstanbul seçimidir. Neden bitmediğini siz biliyorsunuz. Seçimler 23 Haziran'da yeniden yapılacak. Ramazan Bayramı'nı kutladık,

Kurban Bayramı'nı da kutlayacağız ama iki bayram arasında İstanbul bayramı da var. İstanbul bayramına hazır mısınız?"

KÜRDİSTAN MEBUSU

"İstiklal mücadelesini başlatırken daha savaş döneminde Ankara'da Büyük Millet Meclisi'ni toplayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün davet ettiği millet temsilcileri arasında Kürdistan mebusu da vardı, Lazistan mebusu da vardı"

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE