İBB Meclisi'nde Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu Kurulması Önerisi AK Parti ve MHP Tarafından Reddedildi

Ekrem İmamoğlu'nun başkanlık ettiği İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi'nde oylamaya açılan Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu önerisi AK Parti ve MHP tarafından reddedildi. İşte ayrıntılar...

POLİTİKA 24.04.2019, 17:22
İBB Meclisi'nde Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu Kurulması Önerisi AK Parti ve MHP Tarafından Reddedildi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi'nin bugünkü toplantısı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu başkanlığında gerçekleştirildi.

Söz konusu toplantıda Cumhuriyet Halk Partisi'nin bir önerisi olduğu açıklanan Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu kurulması önerisi oylamaya açıldı.

Ekrem İmamoğlu tarafından Meclis üyelerinin oylamasına sunduğu öneri Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından oy çokluğuyla reddedildi...

3 ÖNERİ DAHA AK PARTİ VE MHP TARAFINAN KABUL EDİLMEDİ

Ayrıca Cumhuriyet Halk Partisi'nin öneleri olan;

"Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu kurulması önerisi ile Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu kurulması önerisi ve Kent Ekonomisi ve Meslek Odaları kurulması önerisi" Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi tarafından kabul edilmedi.

İBB MECLİS KOMİSYONU ÜYE SAYISI DÜŞÜRÜLDÜ

Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından sunulan öneriyle beraber 25 yıldır 9 olan komisyon üye sayısının 8'e indirildiği ifade edildi.

Bununla beraber CHP'nin komisyonlarındaki temsil oranı da azaldı.

İBB MECLİS ÜYE DAĞILIMI

31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçim sonrasında İBB meclis üye dağılımı şöyle;

312 sandalyeli bulunuyor...

AK Parti: 176

CHP: 128

İYİ Parti: 4

MHP: 4

Yorumlar (0)