İçişleri Bakanı Soylu'dan 'Yeni Darbe Planları Var' Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı bir televizyon programında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Bakan Soylu yapmış olduğu değerlendirmelerinde darbe konusuna değindi ve yeni darbe bir darbe planının olduğunu söyledi.

İçişleri Bakanı Soylu'dan 'Yeni Darbe Planları Var' Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu CNN Türk'te Hakan Çelik programına katıldı. Burada gündeme ilişkin konular hakkında açıklamalarda bulunan Bakan Soylu ayrıca kendisine yöneltilen sorulara yanıt verdi. 

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU'DAN YENİ DARBE PLANI AÇIKLAMASI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı program kapsamında yapmış olduğu konuşmasında darbe konusuna değindi. Yeni bir darbe için planların olduğunu ifade eden Bakan Soylu bunun için güçleri olmadığını söyledi. ''Yeni bir darbe, yeni suikast planları var. Ama buna güçleri yok. Özellikle Balkanlar'da çok güçlüler. Özellikle dışarda da lojistik ayağını çözmeye çalışıyoruz. Avrupa'nın bir kısmında bunları içselleştirmiş durumda. Darbe de dahil bütün bunları kendi içlerinde değerlendiriyorlar. Her hafta terör örgütü lideri subminal mesajlarla kendi örgünü ayağa tutmak için mesajlar veriyor.''

OHAL AÇIKLAMASI

Bakan Süleyman Soylu program kapsamında açıklamasında ayrıca OHAL konusuna da değindi. Konuya dair açıklamalarında seçimden sonra OHAL konusunun görüşülebileceğini ifade eden Bakan Soylu şu açıklamalarda bulundu. 

''Seçimden sonra Türkiye oturur konuşur OHAL olmadan yoluna devam eder. FETÖ ve terör örgütlerinin şöyle bir özelliği var. Çok konuşuyorlar az eylem yapıyorlar. Gerek PKK gerek FETÖ'nün engellenen çok eylemi var. FETÖ ile mücadelemizi bir 15 Temmuz'da yakaladıklarımız var. İki Bylock üzerinden yakalananlar var. Üç ankesörlü telefonlar var. Yakaladıklarımız arasında itiraflar var. Bunların kendi aralarında planlarını öğreniyoruz.''

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2018, 11:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
Okan Tayar
Okan Tayar - 1 yıl Önce

Bu olaylar öyle basit şeyler değil bizim bilmediğimiz daha neler neler var. Bize düşen seçtiklerimizi sonuna kadar desteklemek. Fransada hükümet 1 bomba patladı diye ohal ilan ettiler. Bizde yer yerinden oynadı nice şehitler verdik. Rabbim rahmetiyle merhametiyle muamele eylesin mekânları cennet olsun inşAllah. Artık kimse ülkemizde kafasına göre at koşturamayacak. Güçlü hükümet güçlü devlet demektir sonuna kadar yanınızdayız tam destek hep destek.

Vatandas Riza
Vatandas Riza - 1 yıl Önce

Var var. 24 Haziran'da.

Cihat
Cihat - 1 yıl Önce

Bu saatten sonra hiçbir şey yapamazlar

Serkan
Serkan - 1 yıl Önce

Sayın bakanımız KHK ile bekçi alımında ikametgah kalktı ama yine kanunda olmayan iketgah şartı istiyorlar.peki bu nedir ?

sanane
sanane - 1 yıl Önce

eskisi yapamadi... bizi heralanda dünyada birinciligi isteriz ..ilkbasta egitimde ..ekonomide..adalete ve hukukta ...istihdam da.....saglikda...16 yil sans verdik..bi adim ileri yerine 10 adim geri gitik...hepten tamam milyonkere tamam