İsmail Küçükkaya: Ben neden size 23 Haziran'da oy vereyim? Binali Yıldırım ne dedi?

İBB Başkan adayları 'Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım internetten Fox TV canlı yayın izle' konusu yüz binlerce insan tarafından merak edilmeye başlandı. Az önce gelen son dakika haberine göre Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'ne Millet İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu ve eşi Dilek İmamoğlu'nun geldiği öğrenildi. Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım ise eşi Semiha Yıldırım ve kızı Büşra Köylübay ile kongre merkezine vardığı bilgisi az önce geldi.

POLİTİKA 16.06.2019, 21:27 16.06.2019, 22:37
İsmail Küçükkaya: Ben neden size 23 Haziran'da oy vereyim? Binali Yıldırım ne dedi?

Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım canlı yayın izle konusu yüz binlerce insan tarafından internet üzerinden aranmaya başlandı. Adaylar az önce Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'ne giriş yaptı. İmamoğlu, merkeze eşi Dilek İmamoğlu ile birlikte geldi. Binali Yıldırım da eşi Semiha Yıldırım ve Büşra Köylübay ile İmamoğlu'nun hemen ardından kongre merkezine giriş yaptı.

Aracından inen Yıldırım, ilk olarak vatandaşın babalar gününü tebrik etti. Canlı yayın başladı.

İki lider de İsmail Küçükkaya soruları yanıtlamak üzere canlı yayında

Binali Yıldırım şunları söyledi?

" İthamlar var. Kul hakkı yemek, kibir abidesi olmak. Bunlar kimi adresliyor. Bu seçime beraber girdik. Biz açıkça bir seçim sonrası yaşanan olayları bir hukuk mücadelesini vererek hakkımızı aradık. Bu başka yerlerde de oldu. Biz çok istemedik tekrarlanmasını. Bu CHP'nin tamamımın sayılmasına direnmeseydi bu seçim tekrarlanmayacak. Biz bunu yüzde 10'unun sayımından aradaki farkı görünce rahatlıkla söylüyorum. Biz birbirimize yakın oy aldık. Aradaki fark 13 bin 729'dur. Rakamları birbirine karıştırmaya lüzum yok. Hal böyleyken birbirimize yakın oy almışız, niye benim lehime oylar kazanılıyor da Ekrem Bey'inki kazanmıyor. Ben 10 kazanıyorum Ekrem Bey 2 kazanıyor. Bu dürüst bir seçim mi? Ben AA'yla görüşmedim. Görüşseydim görüştüm derim. Benim en tahammül edemeyeceğim şey yalan konuşmak."

Yorumlar (0)