İstanbul Büyükşehir Belediyesine ve Ankara Büyükşehir Belediyesine Kayyum Atanacak Mı? Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan Flaş Açıklama!

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, kabine toplantısından sonra düzenlenen basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Diyarbakır, Van ve Mardin Belediyelerine kayyum atanması hakkında sorulan bir soruya yanıt veren Kalın, İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyelerine kayyum atanıp, atanmayacağı konusunda açıklamada bulundu.

POLİTİKA 21.08.2019, 19:37 21.08.2019, 20:43
İstanbul Büyükşehir Belediyesine ve Ankara Büyükşehir Belediyesine Kayyum Atanacak Mı? Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan Flaş Açıklama!

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan kabine toplantısı sonrasında açıklama geldi.

Kabine toplantısı sonrasında basın açıklamayı yapan Kalın, Diyarbakır, Van ve Mardin Belediyelerine kayyum atanması kapsamında değerlendirmede bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne kayyum atanıp, atanmayacağı hakkında sorulan soruya yanıt veren Kalın, detayları aktardı.

Kalın "İstanbul ve Ankara için böyle bir gündem yok" dedi.

Kalın'ın açıklamaları;

Terör örgütüne destek, yardım ve yatakçılık yapmak gibi suç kapsamına giren bir eylem içinde olmayan hiçbir belediye başkanıyla ilgili böyle bir tasarruf söz konusu değil.

İstanbul ve Ankara için böyle bir şey söz konusu olmadığına göre bir durum yok.

Terör örgütlerinin mensuplarını çeşitli isim ve kılıflar altında belediyeye alan belediye başkanlarıyla ilgili kanunlar çerçevesinde adımlar atılmıştır.

Seçimlerin namusunun korunması, vatandaşın verdiği oyun demokratik kurallar çerçevesinde hayata yansıtılması için bu tedbirlerin alınması kaçınılmazdır.

Bunlar İçişleri Bakanlığımızın keyfi olarak aldığı kararlar değildir. Seçilmiş olmak kimseyi masum kılmaz.

Sayın Bahçeli'nin sayın Cumhurbaşkanımızla bir telefon görüşmesi olmadı ama inşallah 26 Ağustos'ta Malazgirt'te birarada olacaklar.

Belki orada bu konuyu ele alma gündemleri olur. 

Yorumlar (8)
Mahmut 1 ay önce
Kayyumunuz batsin, milletin iradesine saygisizlik terbiyesizliktir. İnanin ilk seçinde sandigin dibini görecek ve bu millete yaptiklarinizin hesabini tek tek vereceksiniz. Bu kadar pişkinlik bu kadar yüzsuzluk kat ve kat hesabini verirsiniz insaAllah din tuccarlari. Isinize gelince anayasaya siginin. Terbiyesiz akepe. Basinizdan defolun.
yazarın 1. dereceden akrabası 1 ay önce
çok büyük adisiniz böyle başlık atılmaz kahpesiniz
Gürhan 1 ay önce
Bu şahıslsrin terör ile bağlantıları yeni değil niye seçimlere girmeleri ne izin verildi.
1 ay önce
Madem yok niye heyecanlandırıyosunuz ya, sövcem uyuyana kadar
Gereksiz Heyecan yapma 1 ay önce
Amdin attığın başlığı da sana da adam akilli at su başlıkları
Hayrı duman 1 ay önce
Bu kadar olur ancak
Gürhan 1 ay önce
Ksyum atanan belediye peri kastettim
Picler 1 ay önce
Bumu la flash aciklama götler .. flash haber dedigin annenle alakali olur amcik seni