banner731

İstanbul'da 100'den Fazla Sandık Kurulu Başkanı Ve Üyesi Şüpheli Sıfatıyla İfadeye Çağrıldı

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Maltepe, Ataşehir ve Kadıköy ilçelerinde 31 Mart 2019 yerel seçiminde usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla yapılan suç duyuruları kapsamında 32 ayrı soruşturma açıldı...

POLİTİKA 02.05.2019, 11:35 02.05.2019, 11:44
İstanbul'da 100'den Fazla Sandık Kurulu Başkanı Ve Üyesi Şüpheli Sıfatıyla İfadeye Çağrıldı

31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde sandık sayımları ve veri gişilerinde usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla AK Parti ve MHP'den suç duyurusu gerçekleştirildi.

Sandık sayımlarında şüpheli olacak durumların bulunduğu nedeniyle  Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 32 ayrı soruşturma açtı.

ŞÜPHELİ SIFATIYLA İFADEYE ÇAĞRILDILAR

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı ise söz konusu ilçelerde görev yapan sandık kurulu başkanları ile üyelerinin yanı sıra sandık sayım sonuçlarının veri girişlerini yapan görevlilerden yaklaşık 100'ün üzerinde kişiyi "şüpheli" sıfatıyla ifadeye çağırdığını bildirdi...

SANDIK BAŞKANI VE ÜYESİ OLMA ŞARTLARI SORGULANACAK

Bunların yanı sıra Maltepe İlçe Seçim Kurulu tarafından Maltepe'de görevli sandık başkanları ve üyeleri hakkında bir gazete haberine yönelik resen soruşturma başlatıldığı açıklandı.

Öte yandan, Maltepe İlçe Seçim Kurulunca ilçede görevlendirilen sandık başkanı ve üyeleriyle ilgili bir gazete haberine ilişkin de resen soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Yorumlar (0)