İstanbul Maltepe İlçe Seçim Kurulu'nda Flaş Anlar! Özel Harekat Duruma Müdahale Etti

Gazeteci Barış Yarkadaş'tan flaş bir açıklama geldi. CHP'li Yarkadaş twitter hesabından yaptığı açıklamasında ise Maltepe'de yaşananları paylaştı.

İstanbul Maltepe İlçe Seçim Kurulu'nda Flaş Anlar! Özel Harekat Duruma Müdahale Etti

Yarkadaş paylaşımlarında ise;

"Maltepe İlçe Seçim Kurulu'nun, Sandık Sayım Kurulu sayısını ve sayımı (hızlandırmak) istemesine tepki gösteren MHP ve AKP'liler, sayım alanına topluca girerek çalışmaları durdurdu. Bunun üzerine Özel Harekat duruma müdahale etti ve salona girdi. Şu an sayım yapılamıyor.

Bir grup AKP ve MHP'linin Maltepe'deki oy sayım alanına girip HAKİMLERİ ALENEN TEHDİT ETMESİ üzerine başlayan gerginlik duruldu. AKP ve MHP oyların sayılmasını neden istemiyor? 'Kurul sayısının artırılacağı'nı medya bile biliyorken 'Bizim haberimiz yoktu' demenin anlamı nedir?

Maltepe'deki tüm oylar şu an HAKİM güvencesinde... Sayımlar biraz sonra başlayacak. Lütfen herkes sakin olsun... İmamoğlu pazartesi günü mazbatasını alacak; şu an itibariyle fark 13.935... 

Maltepe'de sayılan sandık 600'e yaklaşıyor. 1089 sandığın çoğu gitti azı kaldı..." dedi.

İŞTE PAYLAŞIMLAR

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE