banner731

İşte CHP'de Cumhurbaşkanı Adaylığı İçin Öne Çıkan 3 İsim

Bilindiği gibi CHP'de cumhurbaşkanı adaylığı için çatı aday formülü tartışılıyordu. Ancak İyi Parti tarafından bir açıklama yapıldı ve Genel Başkan Meral Akşener'in her durumda Cumhurbaşkanı adayı olacağı ifade edildi. Bu açıklamanın ardından CHP'de çatı aday formülünden uzaklaşıldı. Bu bağlamda cumhurbaşkanı adayı için CHP'de öne çıkan isimleri okuyucularımızla paylaşıyoruz.

POLİTİKA 24.04.2018, 09:00 24.04.2018, 09:19
İşte CHP'de Cumhurbaşkanı Adaylığı İçin Öne Çıkan 3 İsim

24 Haziran seçimleri için kulislerde parlamento seçimleri için ittifak yapılması tartışılıyor. Bunun yanı sıra CHP'nin de cumhurbaşkanı için kendi adayını çıkarması hakkında görüş alışverişleri yapılıyor. Peki Cumhuriyet Halk Partisinde cumhurbaşkanı adaylığı için kimlerin ismi geçiyor.

ÖNE ÇIKAN 3 İSİM

Bu kapsamda CHP'de cumhurbaşkanı adaylığı için Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in, CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici ve CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin isimleri ortaya çıkıyor.

PM TOPLANIYOR

Konu ile ilgili olarak Hürriyet2in aktardıklarına göre kulislerde Büyükerşen’in hem sağ hem de sol seçmenden oy alabileceği ve bu nedenle CHP’nin elindeki en güçlü seçenek olduğu belirtildi. CHP bünyesinde cumhurbaşkanı adayının nasıl belirleneceği tartışılmak üzere Parti Meclisi olağanüstü olarak bugün toplanacak.

GÖRÜŞLER BELİRTİLECEK

Gerçekleştirilecek olan toplantıda Parti Meclisi üyeleri cumhurbaşkanı adayına yönelik olarak görüşlerini belirtecekler. Tüm bunların yanı sıra gerçekleştirilecek olan toplantıda üç ismin cumhurbaşkanı adayı olarak tartışılması bekleniyor.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)