banner731

İYİ Parti CHP İttifakında Ankara, İstanbul ve İzmir Adayı Kim?

İYİ Parti ile Cumhuriyet Halk Partisinin ittifakta anlaşmaya vardığı açıklandı. Ayrıca konuyla alakalı olarak alınan ilk bilgilere göre İstanbul Ankara ve İzmir'de CHP adayı desteklenecek. Denizli, Balıkesir Trabzon Mersin Samsun Erzurum ise İYİ Parti'de olacak. Peki İYİ Parti CHP İttifakında Ankara, İstanbul ve İzmir Adayı kim olacak? İYİ Parti CHP İttifakında Ankara, İstanbul ve İzmir Adayları belli oldu mu? İYİ Parti CHP İttifakında Ankara, İstanbul ve İzmir Adayları açıklandı mı İşte İYİ Parti CHP İttifakında Ankara, İstanbul ve İzmir Adayları hakkında merak edilen tüm detaylar.

POLİTİKA 12.12.2018, 19:43
İYİ Parti CHP İttifakında Ankara, İstanbul ve İzmir Adayı Kim?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener CHP Genel Merkezi'nde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile saat 20.00'de bir araya gelecek.

Görüşme öncesi CHP ve İYİ Parti'nin uzlaşıya vardığı öğrenildi.

Gelen ilk bilgilere göre İstanbul Ankara ve İzmir'de CHP adayı desteklenecek.

Denizli, Balıkesir Trabzon Mersin Samsun Erzurum ise İYİ Parti'de olacak.

Balıkesir’de İYİ Parti’nin adayının desteklenmesi kararı sonrası CHP, Balıkesir’de Ahmet Akın’ın adaylığını geri çekecek.

İZMİR

Sözcü Gazetesi yazarı Saygı Öztürk, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için CHP'de Kamil Okyay Sındır'ın da aday olduğunu yazdı.

Sındır, yaptığı açıklamada, "Halk ve örgütümüz belediye başkanlığında görmek isterse şevkle, heyecanla bu görevi yaparım" dedi.

ANKARA

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP Lideri Kılıçdaroğlu ile geçen gün yaptığı görüşmesinden sonra yaptığı açıklamada,

"Eğer Ankara bizde kalacaksa adayımız Mansur Yavaş olacak. Ankara CHP'de kalacaksa tavsiyemiz Yavaş'ı aday göstermeniz." dedi.

İSTANBUL

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, CHP'nin İstanbul, Ankara ve İzmir'de olası belediye başkan adaylarını yazdı.

Alçı yazısında CHP'nin İstanbul'da Ekrem İmamoğlu, Ankara'da Mansur Yavaş'ı aday göstereceğini söylerken, İzmir'de henüz bir ismin netleşmediğini ifade etti.

Alçı, Berhan Şimşek'in Üsküdar'dan aday olmak istediğini de açıkladı.

Yorumlar (0)