İYİ Parti'de Toplu İstifalara Bir Yenisi Daha Eklendi

İYİ Parti'de merkez yönetim tarafından il ve ilçe teşkilatlarının istifa etmesi tavsiyesi doğrultusunda istifalar yaşanmaya devam ediyor. Bu konuda gelen son dakika gelişmelerinde İYİ Parti Yalova Teşkilatı’nda toplu istifa kararı alındığı duyuruldu. Detayları haberimizde aktarıyoruz.

POLİTİKA 11.09.2018, 22:03
İYİ Parti'de Toplu İstifalara Bir Yenisi Daha Eklendi

İYİ Parti'de son dönemlerde yaşanan hareketli süreç devam ediyor. Bazı milletvekillerinin partiden istifa ettiklerini açıklamalarının ardından teşkilatlarda da istifalar yaşanıyor. 

Bu kapsamda son istifa haberi ise  İYİ Parti Yalova Teşkilatı’ndan geldi. İYİ Parti Yalova Merkez İlçe Başkanı Osman Kendir'de yaşanan istifa olaylarına dair bazı açıklamalarda bulundu. 

İYİ PARTİ'DE TOPLU İSTİFA 

İYİ Parti Yalova Merkez İlçe Başkanı Osman Kendir, alınan istifa kararına dair bazı açıklamalarda bulundu. Osman Kendir yapmış olduğu açıklamasında Yalova İl Teşkilatının geçtiğimiz günlerde almış olduğu istifa kararına uyduklarını belirtti. Bu karara ilişkin açıklamasında, Yalova İl Teşkilatı, genel merkezin tavsiyesini kabul ederek, yine tek yumruk olarak, toplu bir şekilde istifa etmiştir ve istifalar genel merkeze sunulmuştur, ifadelerini kullanan İYİ Parti Yalova Merkez İlçe Başkanı Osman Kendir konuya ilişkin açıklamaları şu yönde. 

“Bilindiği üzere İYİ Parti teşkilatlarında ülke genelinde bazı istifa ve değişimler yaşanmakta. Yalova teşkilatımız, kurucu il başkanımız Sayın Ünlem Üstel öncülüğünde; Yalovalı iyi insanlardan ve cesur insanlardan kurulduktan çok kısa bir süre sonra genel seçimlere katılmıştır. Gerek genel seçimlerde aday olan üyelerden, gerekse partimizin daha da iyileşmesi için yapılacak revizyonlardan dolayı; İYİ Parti Genel Başkanlığı´nın 30 Ağustos 2018 tarih ve 1333 sayılı; `Teşkilatlarda Revizyon Çalışmaları´ kararı ile ülke çapında ayrım yapmaksızın tüm il başkanları ve il yöneticilerinin istifa etmeleri tavsiye edilmiştir. Yalova İl Teşkilatı da; bu tavsiyeyi kabul ederek, yine tek yumruk olarak, toplu bir şekilde istifa etmiştir ve istifalar genel merkeze sunulmuştur.

Hiç şüphemiz yoktur ki ve Yalovalı dostlarımızın da şüphesi olmasın ki; İYİ Parti Yalova teşkilatı; bu süreçten yenilenmiş, daha güçlü ve kesinlikle daha kararlı bir yapı ile çıkacak ve hedeflerine daha sağlam adımlarla yürüyecektir. Sık sorulan bir soruya da açıklık getirmek gerekirse; yeni oluşacak yönetimde, eski yöneticiler, eski il başkanları ve eski üyeler bulunabilir.”

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)