İYİ Parti'den AK Parti'ye 'Dik Dursunlar Bilsinler Ki Yanlarında Oluruz' Mesajı

İYİ Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü Aytun Çıray ekonomi gündemine dair değerlendirmelerde bulundu. Konuşmasında AK Parti'nin ekonomi tahminlerinin ciddi bir şekilde aşıldığı vurgulanarak bu konuda bazı tavsiyelerde bulunuldu. Aytun Çıray konuşmasında ayrıca milli meselelerde hükumetin yanında oluruz mesajı verdi.

POLİTİKA 08.08.2018, 05:05
İYİ Parti'den AK Parti'ye 'Dik Dursunlar Bilsinler Ki Yanlarında Oluruz' Mesajı

İYİ Parti'de gün içinde ülkenin önemli meselelerini görüşmek üzere İYİ Parti Başkanlık Divanı toplantısı gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen toplantının ardından İYİ Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü Aytun Çıray  toplantı kapsamında görüşülen konular hakkında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. İşte o açıklamalar;

İYİ PARTİ'DEN HÜKÜMETE HEM TAVSİYE HEM DESTEK

İYİ Parti tarafından yapılan açıklamalarda ekonomide yaşanan dalgalanmalara dikkat çekildi. Konu hakkında yapılan açıklamalarda ekonominin gidişatı vahim olarak nitelendirilirken AK Parti Hükümet'inin Yatırım Programlarında 2018 yılı için belirlenen Dolar kuru tahmini 3.73 Lira, 2020 yılı için belirlenen tahmin ise 4.02 Lira olduğu hatırlatıldı ve bu hedeflerin büyük ölçüde aşıldığı söylendi. Bu durumun, fert başına milli gelirin 4.000 Dolar erimesine ve Türkiye ekonomisinin ise 320 milyar Dolar küçülmesi anlamına geldiği vurgulandı. 

Ekonomide yaşanan bu gelişmelerin AK Parti hükümeti tarafından çarpıtıldığını iddia eden Aytun Çıray konuya dair ''AKP iktidarlarının yöneticileri ekonomik başarısızlıkları konusunda milleti yanıltmaya çalışıyorlar; 'iyi olursa bizden, kötü olursa dış güçlerden', diyorlar.'' dedi. 

Ekonomi konusunda AK Parti'ye bazı tavsiyelerde bulunan İYİ Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü Aytun Çıray hem destek verdiği hem de eleştirdiği açıklamasında şu ifadeleri kullandı. ''Sayın Erdoğan ve arkadaşları ekonomi konusunda artık hamaseti bırakmalılar, mahalli seçimleri unutmalılar ve bugüne kadar ekonomide yaptıklarının tam 180 derece zıddını yaparak yapısal tedbirler almalılar. Ayrıca, uyarıyor ve ilan ediyoruz ki; Türkiye'nin içine girdiği bu ekonomik darboğazı kullanarak, Kıbrıs dahil milli konularda siyasi tavizler isteyen olursa dik dursunlar ve bilsinler ki yanlarında oluruz.”

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)