İYİ Parti'Den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Ekonomik Krizi Birlikte Atlatalım Çağrısı

İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz ekonomi alanında yaşanan gelişmeler ile ilgili olarak bir konuşma yaparak Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrıda bulundu. Durmuş Yılmaz ekonomik sıkıntılara yönelik çağrısında, ''Tüm partiler bir araya gelsin, istişare edelim, bir yol haritası belirleyelim.'' ifadelerini kullandı.

POLİTİKA 25.09.2018, 01:34
İYİ Parti'Den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Ekonomik Krizi Birlikte Atlatalım Çağrısı

İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz son aylarda ekonomide yaşanan gelişmelere dair bazı açıklamalarda bulundu. 

TBMM'de ele aldığı konuya dair yapmış olduğu açıklamasında ekonomik krizin tüm yönleriyle, tüm partiler tarafından ele alınması gerektiğini söyleyen Durmuş Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çağrıda bulundu. 

İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ YILMAZ'DAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A ÇAĞRI

İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz yapmış olduğu konuşmasında, geçtiğimiz hafta içerisinde açıklanan ekonomi programını hatırlattı. Bu program kapsamında kabul edilmesede bir ekonomik krizin yaşandığını ifade eden Durmuş Yılmaz bu konuda hükûmeti eleştirdi. 

“Açıklanan programda, krizin varlığı açıkça kabul edilmese de, verilen rakamlar ekonomide ciddi bir sorun olduğunu itiraf ediyor. Sayın Erdoğan’ın Orta Vadeli Program’ın (OVP) açıklanmasından bir gün önce ‘Bizde kriz miriz yok, bunların hepsi manipülasyon’ demiş olması krizin bizatihi kendisidir. Zaten damadı Sayın Albayrak da verdiği rakamlarla ülkede bir kriz olduğunu nihayet kabul etti. Ancak, gördük ki, hükümetin ekonomi konusundaki kibri ve sorumluluktan kaçma eğilimi maalesef devam ediyor”

EKONOMİK KRİZ ÜSTÜ KAPALI OLARAK KABUL EDİLİYOR

Ekonomik kriz konusuna vurgu yapan Durmuş Yılmaz, hükümetin ekonomik kriz olduğunu üstü kapalı olarak kabul ettiğini söyledi. Bu konuda yapmış olduğu açıklamalarında hükümetin geçen hafta açıkladığı ekonomi programına değinen İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz şu ifadeleri kullandı. 

“Açıklanan programda gördük ki, hükümet krizin varlığını üstü kapalı şekilde kabul ediyor. Bunu nereden anlıyoruz? Büyüme tahminlerini düşürmelerinden, işsizlik ve enflasyon tahminlerini ise yükseltmelerinden. Cari açık ve kamu maliyesine ilişkin verdikleri rakamlar da ekonomide büyük bir yavaşlama olacağını gösteriyor. Açıklanan programın piyasalarda genelde olumlu karşılandığını gördük. Hatta iş dünyası ve piyasalardan bazı kişiler medyaya çıkıp ‘programı çok beğendik, tatmin olduk’ gibi söylemlerde bulundular. Ancak bu kimseyi aldatmasın.''

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (1)
Sibel 1 yıl önce
Mersinde yaşıyorum domatesin üretildiği yer sebze meyvenin anavatanı. ....kilosu 1.25 olan domates 1 ayda TANESİ 1.25 nasıl olur? Maaşlarımı yerinde sayarken herşey 5 katı attı.Ekonomik kriz yok da ne var?