İYİ Parti'den Önemli Meral Akşener Açıklaması: İstifa Etmemiştir

İYİ Parti Grup Başkanı Ahat Andican çeşitli açıklamalarda bulundu. İYİ Parti Grup Başkanı Ahat Andican açıklamalarında Meral Akşener hakkındaki söylentileri de değerlendirdi. Konu ile ilgili olarak tüm detaylar haberimizde...

POLİTİKA 26.07.2018, 10:59
İYİ Parti'den Önemli Meral Akşener Açıklaması: İstifa Etmemiştir

İYİ Parti Grup Başkanı Ahat Andican, Habertürk TV'de parti içinde yaşananlar hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Andican açıklamalarında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in istifası hakkında da değerlendirmelerde bulundu.

"İSTİFA ETMEMİŞTİR"

Ahat Andican açıklamalarında Meral Akşener'in istifa etmediğini söylentilerin asılsız olduğunu sadece seçim sonuçlarının beklentileri karşılamadığı için seçim kararı alındığını vurguladı. 

Ahat Andican açıklamalarında Meral Akşener'in ikna edileceği şeklinde genel inanç olduğunu aday olmayacağım demenin aday gösterilmeyeceğim anlamına gelmediğini ve tüzüğün buna uygun olduğunu vurguladı. Ahat Andican açıklamalarının devamında Akşener'e herhangi bir alternatif gündeme gelmediğini onun başkan olmasına yönelik geniş bir konsensusla alınmış bir karar olduğunu vurguladı.

72 saat tartışmaları hakkında da değerlendirmelerde bulunan Ahat Andican açıklamalarında "Biraz yalnız kalmasına saygı duyduğum için herhangi bir temasımız olmadı. Bu 72 saat Sayın Akşener'den kaynaklanmıyor." ifadelerine yer verdi.

"AKŞENER HİÇ GÖRÜLMEMİŞ BİR SİYASETÇİ"

Bunun yanı sıra Andican Meral Akşener'in Türk siyasetinde hiç görülmemiş bir siyasetçi olduğunu vurgulayarak, "Bir parti sıfırdan yola çıkıyorsunuz, bloklaşmanın olduğu bir Türkiye'de Meclis'e grup sokabilecek kadar 5 milyon kadar oy alabilecek bir parti haline geliyorsunuz. Buna rağmen, bu sonuçları koyduğum çıtaya yaklaşmadı diyerek partinin önünü açmak istiyorum. Böyle bir şey ilk defa görüldü." dedi.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)