İYİ Parti'den Yerel Seçimlerde İttifak Açıklaması!

İYİ Parti, 2019 yılında yapılacak yerel seçimler için çalışmalarına başlıyor. Peki yerel seçimlerde herhangi bir parti ile ittifak yapılacak mı? İşte İYİ Parti'den açıklamalar...

POLİTİKA 28.08.2018, 13:53
İYİ Parti'den Yerel Seçimlerde İttifak Açıklaması!

İYİ Parti tarafından alınan kararlara göre yerel seçim çalışmalarına 1  Eylül 2018 tarihinde başlanacak.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ikinci sınavı olarak değerlendirilen yerel seçimde partinin ilk adımı sacayağı sistemi olacağı belirtildi.

Ayrıca ihtiyaçların yanı sıra öncelikler ve eksikliklerin belirlenerek rapor haline getirilmesi konuşuluyor.

Diğer yandan 24 Haziran'da yapılan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçiminde millet ittifakı içinde yer alan İYİ Parti, yerel seçimde herhangi bir partiyle hareket etmeyeceği bildirildi.

Bilindiği gibi daha önce açıklama yapan Akşener; "Sizlere kolay bir başarı vaat etmiyorum. Sabaha iktidar umanlar bizimle yola çıkmasın" demişti.

Yerel seçimler hakkında açıklama yapan Akşener; "Önümüzde mahalli seçimler var, yarından tezi yok hazırlıklara başlayacağız" demişti. Hazırlıklar 1 Eylül'de başlayacak.

"Millet ittifakı'nın faydası olmadı" değerlendirmesi yapılan İYİ Parti'de yerel seçime kendi adayıyla gireceği belirtildi.

Diğer yandan yerel seçimlerin genel seçimlerden farklı olduğu ve vizyoner adaylarla seçime girilmesi durumunda birçok il ve ilçe belediye başkanlığının alınabileceği görüşü öne çıkarılıyor.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)