İYİ Parti'den 'Yerel Seçimlerde İttifak Olacak Mı?' Sorusuna Yanıt

Yerel seçimlerde İYİ Parti'nin ittifak konusuna nasıl yaklaştığı ile ilgili olarak açıklama geldi. İYİ Parti Sözcüsü Buğra Kavuncu ittifak konusunda yapmış olduğu açıklamasında konunun gündemde olmadığını ancak teklif gelirse değerlendirilebileceğini söyledi.

POLİTİKA 13.09.2018, 05:05
İYİ Parti'den 'Yerel Seçimlerde İttifak Olacak Mı?' Sorusuna Yanıt

 İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Buğra Kavuncu, Başkanlık divanı sonrası bir basın toplantısı düzenledi. 

Bu kapsamda yerel seçimler konusunda açıklamalarda bulunan Buğra Kavuncu merak edilen ittifak konusuna dair İYİ Parti'nin görüşlerini kamuoyu ile paylaştı. İşte o açıklamalar ve detayları;

İYİ PARTİ'DEN İTTİFAK AÇIKLAMASI

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Buğra Kavuncu düzenlediği basın toplantısında ittifak konusu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. İttifak konusunun şuan İYİ Parti'nin gündeminde olmadığını ifade eden Buğra Koyuncu bu konuda herhangi bir teklif gelmesi durumunda değerlendirileceğini söyledi. İYİ Parti Sözcüsü Buğra Kavuncu konuşmasında ayrıca yerel seçim çalışmalarına dair de bilgiler verdi. 

"Gündemimizde yerel seçimlerle ilgili olarak bir ittifak çalışması yok. Ancak gündemimizde olması şu anlama gelmiyor; böyle bir ihtiyaç tezahür ederse, kamuoyundan bu konuda böyle bir baskı olur ya da böyle bir teklif gelirse, bu partinin ilgili kurullarında değerlendirilir. Ancak şu an gündemimizde böyle bir şey yok. Hem il, hem ilçe teşkilatlarımızda 31 Mart'taki yerel seçimlerle alakalı çok sıkı ve ciddi bölgenin, yörenin içerisinde tanınan kendini ön plana çıkarmış adayların tespiti anlamında çalışmalarımız var."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)