İYİ Parti İstanbul adayı Ümit Özdağ oldu. Ümit Özdağ Kimdir?

İYİ Parti'nin büyükşehir adayları belli oldu. Parti İstanbul'da Ümit Özdağ'ı, İzmir'de Şengül Hablemitoğlu ve Adana'da İsmail Koncuk'u aday gösterecek denilmişti. Bu haberlere yalanlama geldi.

POLİTİKA 08.11.2018, 11:11 08.11.2018, 18:25
İYİ Parti İstanbul adayı Ümit Özdağ oldu. Ümit Özdağ Kimdir?

İYİ Parti'nin 2019 yerel seçimlerindeki belediye başkan adaylarından bazıları belli oldu denilmişti. Buna göre İstanbul'da Ümit Özdağ, Adana'da İsmail Koncuk, İzmir'de Şengül Hablemitoğlu, Muğla'da Behçet Saatcı ve Balıkesir'de İsmail Ok aday gösterilecek isimler arasında yer aldığı ulusal bir çok medyada yayınlanmıştı. Bu haberlere yalanlama geldi

İYİ PARTİLİ MÜSAVAT DERVİŞOĞLU’NDAN PAYLAŞIM
İYİ Parti Mahalli İdarelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

"Bazı yayın organlarında İYİ Partinin İstanbul, İzmir, Muğla ve Adana’da Büyükşehir adaylarını açıkladığına dair haberler yayınlanmaktadır. 

Bahse konu arkadaşlarımız her her göreve layıktır lakin bizim böyle bir kararımız ve açıklamamız yoktur.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. "

ÜMİT ÖZDAĞ KİMDİR?

Ümit Özdağ, 03.03.1961 yılında Tokyo/Japonya’da doğmuştur. Ümit Özdağ’ın Tokyo’da doğmasının nedeni, babası Muzaffer Özdağ’ın 27 Mayıs 1960’da gerçekleşen askeri müdahale sonrasında kurulan Milli Birlik Komitesi’nin önde gelen üyelerinden birisi olmasıdır. Aile 1963 yılı sonunda Türkiye’ye dönmüştür. Bu sayede Ümit Özdağ'ın çocukluk yılları Türkiye'de geçmiştir.

Ümit Özdağ ilk, orta ve lise eğitimini TED Ankara Koleji’nde gerçekleştirmiştir. Muzaffer Özdağ ise 1965 seçimlerinde CKMP yani MHP Afyonkarahisar Milletvekili olmuştur. Muzaffer Özdağ, 1965-1969 arasında MHP Genel Başkan yardımcılığı görevini gerçekleştirmiş ve 1969’da aktif siyasetten çekilmiştir.

Yorumlar (0)