İYİ Parti İstanbul Kararı İçin YSK'ya Başvurmuştu! Flaş Karar Belli Oldu.

Yüksek Seçim Kurulu İstanbul'da seçimlerin iptali ve yeniden yapılması kararını açıklamıştı ve İYİ Parti'den flaş bir hamle geldi ve kararın gözden geçirilmesi talep edilmişti. YSK kararını duyurdu.

İYİ Parti İstanbul Kararı İçin YSK'ya Başvurmuştu! Flaş Karar Belli Oldu.

Habertürk'ün aktardığına göre, İYİ Parti'nin Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerinin iptali ve yenilenmesi kararının yeniden değerlendirilerek karardan dönülmesi ya da yerleşik içtihatlar doğrultusunda ''tam kanunsuzluk'' nedeniyle seçimin iptal edilmesi talebiyle yaptığı itiraz reddedildi.

NE OLMUŞTU?

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerinin iptali ve yenilenmesi kararının yeniden değerlendirilerek karardan dönülmesi ya da yerleşik içtihatlar doğrultusunda ''tam kanunsuzluk'' nedeniyle seçimin iptal edilmesi talebiyle itirazda bulundu.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2019, 16:59
YORUM EKLE