İYİ Parti İzmir Adayı Şengül Hablemitoğlu Oldu! Şengül Hablemitoğlu Kimdir?

2019 Mart yerel seçimleri yaklaşırken İYİ Parti'nin bazı belediye başkan adayları belli oldu. Buna göre Şengül Hablemitoğlu İYİ Parti'nin İzmir adayı oldu. Peki Şengül Hablemitoğlu nerelidir? İşte Şengül Hablemitoğlu ile alakalı olarak bilinmeyenler.

İYİ Parti İzmir Adayı Şengül Hablemitoğlu Oldu! Şengül Hablemitoğlu Kimdir?

Şengül Hablemitoğlu'nun İYİ Parti'nin İzmir adayı olduğu açıklandı.

Şengül Hablemitoğlu kimdir? İşte merak edilen tüm detayları sitemizde paylaşıyoruz.

ŞENGÜL HABLEMİTOĞLU KİMDİR?

25 Eylül 1965 tarihinde Ankara'da doğmuştur.

Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Aile ve Tüketici Bilimleri Anabilim Dalında 1989 yılında yüksek lisansını tamamlamıştır ve 1996 yılında doktorasını tamamlamıştır.

Türkiye Bilimler Akademisi Sosyal Bilimlerde Doktora Sonrası Yurtdışı Araştırma Bursu ile 1997 yılında gittiği ABD’de Purdue Üniversitesi Kadın Çalışmaları Programı’nda misafir öğretim üyesi olarak araştırmalarda yer almıştır.

1998 yılında Üniversite Doçenti ve 2005 yılında Profesör olmuştur ve bu dönemde Ankara Üniversitesi’nde çeşitli yönetim görevlerinde yer almıştır.

2008 yılının Mayıs ayı içerisinde Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü’nün kuruluşunda görev almıştır.

Ayrıca daha sonra bölüm Başkanlığı’na atanmıştır.

TÜBİTAK, BAP ve Ankara Kalkınma Ajansı destekli gençler ve yaşlılarla ilgili çeşitli projelerde yürütücü ve araştırmacı olarak çalışmıştır.

Uluslararası Sosyal Hizmet Uzmanları Federasyonu (IASSW)’na üyedir. Çok sayıda üniversitenin Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezlerinde danışma kurulu üyesidir.

Ankara Üniversitesi Yaşlılık Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezinin kurulmasını, Ankara Üniversitesi’nde Aile Danışmanlığı lisansüstü eğitim-öğretim programının açılmasını sağlamış ve 2010-2017 yılları arasında GÜVEN Eğitim ve Sağlık Vakfı’nda Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır.

Kamupersoneli.net

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE