İYİ Parti Lideri Akşener'den CHP ve Saadet Partisi'ne Yönelik İttifak Açıklaması

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Mart ayında gerçekleştirilecek olan yerel seçimlere dair açıklamalarda bulundu. Bu kapsamda ittifak tartışmalarını gündemine alan Meral Akşener, CHP ve Saadet Partisi ile ittifak yapılıp yapılmayacağı konusunda değerlendirmelerini kamuoyu ile paylaştı.

POLİTİKA 03.11.2018, 20:53
İYİ Parti Lideri Akşener'den CHP ve Saadet Partisi'ne Yönelik İttifak Açıklaması

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener katıldığı bir program sonrası basın mensuplarının karşısına geçti. Mart ayında gerçekleştirilecek olan yerel seçimlere dair açıklamalarda bulunan Meral Akşener, ittifak sorusuna önemli ifadelerle yanıt verdi. 

Meral Akşener'in yerel seçimlerde ittifak yapılacak mı? sorusuna vermiş olduğu yanıt,

İYİ PARTİ 'CHP VE SAADET PARTİSİ' İLE İTTİFAK YAPACAK MI?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener konuşmasının başında partisinin yerel seçim çalışmalarına dair değerlendirmelerde bulunarak başladı. Bu kapsamda Mart 2019 seçimlerinde her il ve ilçeden aday çıkarmak için uğraş verdiklerini dile getiren Meral Akşener, ittifak için ise henüz resmi bir görüşme olmadığını söyledi. 

CHP ve Saadet Partisi ile ittifak yerine iş birliği olabileceğini açıklayan Meral Akşener şu ifadeleri kullandı. 

"Burada bahsedilen Saadet Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisi'dir, Yani İttifak zaten olmuyor da iş birliği, güç birliği diyebileceğimiz bir alan. Henüz resmi veya gayri resmi benim herhangi bir görüşmem yok ama aşağıda öyledir sistem. Herkes birbiriyle görüşür o orada var onu zaten kimse engelleyemez bakacağız, göreceğiz çok bir şey söyleme imkanımız yok"

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)